Máte doma starý mobilní telefon? Ještě může být užitečný!

Naše škola se zapojila do projektu „Věnuj mobil“ neziskové společnosti ASEKOL. Nefunkční nebo nepoužívané mobily zde projdou odbornou kontrolou, ty které jsou schopné provozu předává občanskému sdružení Život dětem, které je věnuje dětem v dětských domovech. Mobily, které už nelze použít odborně zrecykluje. Podrobnosti můžete získat na www.venujmobil.cz Pokud máte doma mobil, nabíječku nebo jen baterii, které už nebudete používat (i rozbité), můžete je odevzdat ve škole do připravené nádoby ve vrátnici. Úspěšná škola může pro své žáky získat odměny.

Pár informací:

K recyklaci dojde jen u 1 % telefonů, ostatní skončí v popelnici nebo v šuplících a skříních, protože ještě fungují.

Přínos pro životní prostředí:

Počet nepoužívaných a dosud nevyhozených mobilů v ČR je odhadován až na 8 milionů. Kdyby došlo k jejich recyklaci, nemuselo by se zbytečně vytěžit například:

• 2800 kg stříbra
  • 272 kg zlata
  • 120 kg palladia
  • 3 kg platiny
  • 128 tun mědi
  • 4 tuny olova

To už stojí za zamyšlení, ne?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.