Informace a zprávy ze školy v přírodě od 18.10.2019- 25.10.2019

Čtvrtek 24.10.2019- Vážení rodiče, moc Vás pozdravujeme ze školy  v přírodě a již se na Vás zítra těšíme.

Z Vřesníku máme vyjíždět v 8,40 hodin a pokud nás nic nepřekvapí na D1, tak cca za 2 hodiny bychom měli být v Praze. Budu se snažit ihned po odjezdu Vám napsat SMS zprávu a pak  pokud nastanou případné komplikace během cesty. Včera jsme  měli táborák, kde jsme si  všichni pochutnávali na výborných buřtících. Také jsme s dětmi hledaly poklad, který jsme našly na zahradě školy v přírodě a plnily úkoly při “ bojovce“. Dopoledne  jsme jezdily na Barušce a půjdeme ještě také dneska, ať si koníčka užijeme.

K obědu máme šišky s mákem, tak to si pochutnáme.

Mějte se moc krásně, už se na Vás moc těšíme, až se uvidíme,  budeme Vám vyprávět naše zážitky.

Krásný den Vám přeje paní učitelka Radka a děti

 

 

Středa 23.10.2019- Milí rodiče, všichni Vás moc pozdravujeme a myslíme na Vás, jak se asi máte?Dneska se nám zatím ráno schovalo sluníčko, ale jinak je teplo a neprší. Ráno jsme si vyrobily malého netopýra , který je kamarád Boba a Bobka. Ještě si někteří z nás dokreslí trička s Bobem a Bobkem. Nyní se chystáme ven pozdravit koníčka Barušku a také se na ní svezeme.

Včera nám paní učitelky uspořádaly sportovní hry, kdy jsme  závodily a moc si to užívaly. Dneska nás čeká velká “ bojovka“, kdy půjdeme podle fáborků lesem a budeme plnit úkoly a hledat poklad. Už se moc a moc na to těšíme. Ráno jsme  viděly pana školníka, který již připravoval věci na táborák. Už se tak moc těšíme až si opečeme párečky a zazpíváme si a budeme se chovat, jako velcí táborníci. K obědu je španělský ptáček, tak uvidíte, možná, jak přijedeme domů na Vás budeme mluvit španělsky cha,cha. Tak to je asi vše. Máme mnoho práce a úkolů, tak se mějte moc krásně. My si jdeme užívat.

P.S. Moc Vám děkujeme za krásné pohledy a dopisy, které nám posíláte a paní učitelky nám je každé odpoledne po spaní čtou.

S pozdravem  paní učitelka Radka a děti.

Úterý 22.10.2019- Vážení rodiče, dneska jsme se ráno probudili do mlhy, která nebyla dlouho a nyní svítí opět krásně sluníčko a je opět teplíčko. Včera na teploměru bylo 29 C. Ihned ráno jsme popřáli  Rozárce k  narozeninám, zazpívali  jí písničky. Celý tento den se budeme snažit mít díky jejím  narozeninám slavnostní. Maminka od Rozárky  nepřipravila dárek jen pro ní, ale také pro nás. Ráno jsme  si vyráběly  obrázek z modrého inkoustu a  zmizíku a nakreslily jsme si Boba a Bobka. Bylo to zajímavé a moc se nám to líbilo. Poté jsme  šli všichni do lesa, kde jsme sbírali dříví na zítřejší táborák. Paní učitelky na nás nastříkaly Repelent, pan školník nám půjčil malý vozíček na dříví, ať toho dovezeme hodně a můžeme být u táboráku dlouho.  Také jsme dopoledne jezdily na koníkovi Barušce a za odměnu jsme  jí pak daly starý chleba , který jsme dovezly a také mrkve a jablíčka od  rodičů Evelinky. Odpoledne si uděláme sportovní odpoledne plné her a možná za dobré výkony dostaneme také medaile a také dostaneme nějakou sladkou odměnu, kterou každý den máme ve vykotlaném stromu….

Jo, a na oběd byla výborná rajská omáčka a kolínka, tak hodně jsme si  si chodily přidávat a přidávat, až málem nezbylo na pana školníka……..

Jinak všichni se snažíme poslouchat a jsme vzorné děti. No, tedy někdy vzorné. Někdy se to tolik nepovede, ale my to ihned zjistíme a jsme opět báječné děti, cha, cha…….. Dneska večer, nebo ráno  se pokusí paní učitelka najít místečko, kde půjde internet a pokusí se poslat nějaké fotografie, neboť vše poctivě fotíme……

Mějte se moc krásně. Naše zprávy jsou takové, že v Praze takové nádherné počasí nemáte, ale my Vám to sluníčko pošleme………………………………………….

Velký pozdrav posílá paní učitelka Radka a děti

 

Pondělí 21.10.2019- Milí rodiče, jsme všichni v pořádku, děti jsou moc šikovné, nepláčou a těší se na každou pěknou chvilku, kterou strávíme. Včera jsme byli na houbách v lese, kde jsme si to krásně užívali a dokonce jsme našli houby. Navlékli jsme velkou stonožku  z listí na provázek, dokreslili hlavičku a  máme jí u vstupního vchodu do školky v přírodě. Vaří se tady báječně, děti všechno snědí a ještě si chodí přidávat. Včera nám paní kuchařka upekla buchtu, dneska máme k obědu řízek, brambor a odpoledne se děti těší na svačinku, kdy bude rohlík s Nutelou.  Za chvilku jdeme jezdit na koníčcích a moc se těšíme. Budeme fotit, ať vidíte, jak se nám to líbí. Dneska svítí sluníčko a je teplo. Objednali jste nám moc pěkné počasí.

Večer  snad napíši více. Máme všechno, jsme spokojeni, ale máme málo času, cha, cha.

Mějte se zatím moc pěkně. Zdraví Vás  děti a paní učitelka Radka

P.S Pokud budete cokoliv potřebovat, tak mi napiště SMS, nebo volejte na tel, číslo 773 838 782, nebo pište mail- někde v signálu si jej přečtu. Pěkný den p.uč. Radka

Neděle 20.10.2019- Milí rodiče, moc Vás zdravíme z Vřesníku. Děti ještě spinkají a  já při jejich hlídání Vám píši , jak se máme.No, máme se výborně, děti jsou zde spokojené, výborně se zde vaří, děti mají možnost si kdykoliv přidat a toho  hodně využívají. V pátek jsme měli k večeři výborné špagety s masem, včera bylo k obědu výborné telecí masíčko se zeleninou a těstoviny, kdy si děti hodně přidávaly a dokonce i vylizovaly talíře. Dneska máme králíka na smetaně a knedlík. Paní kuchařka vaří báječně a asi jí  vyrobíme řád: Zlaté vařečky…..

Včera ráno jsme  hledali naše kamarády Boba a Bobka. Poslední jejich stopy vedly od školy v přírodě přes louku do lesa. Děti v lese házely šiškou na cíl, plnily úkoly a překonávaly přírodní překážky.Celou cestu jsme  si zpívali písničky a u lesa jsme  si zazpívali Trpasličí svatbu- V lese, jo v lese………..Vládne tu báječná pohoda, kdy “ moje“ děti se kamarádí s dětmi z MŠ Janáková, společně si pomáhají a hrají. Počasí nám moc přeje, jen ráno jsme museli děti více ještě obléknout, ale dopoledne již bylo teploučko. Večer si děti počasí tohoto dne zaznačily do svého kalendáře počasí. 

Včera jsme dětem s paní učitelkou rozdaly pohledy od Vás. Měly z nich velkou radost a spinkaly s nimi. Dneska rozdáme další, ať mají radost.Ráno půjdeme navlékat listy na šňůrku a vyrobíme z nich velkou housenku- kamarádku pro Boba a Bobka.Odpoledne pak zakusíme výtvarného umění a namalujeme si trička, dle představ dětí. A taky si ráno zacvičíme, ať  se pěkně protáhneme, jako náš Bob a Bobek.

Jinak půjde také nakrmit starým chlebem koníčky a zítra se pod dozorem cvičitelky také na nich postupně svezeme a uděláme fotky. Moc děkujeme rodičům od Evelínky, kteří pro koníčky koupili celou krabici mrkví a jablíček. Myslím si, že Bára a její kamarádi na naší mateřskou školu budou díky tomu moc vzpomínat. Včera pár jablíček děti také zkusily, abychom věděli, co dobrého jim dáváme….Vše fotografujeme, ale bohužel je zde tak slabý signál, že se stále fotečky nechtějí nahrávat na rajče. Včera jsem již podnikala nějaké kroky a snad se pár fotek již dneska večer, nebo ráno objeví na rajčeti. Sehnala jsem jednoho místního kluka, který se pokusí fotky poslat z domova.

Tak to je asi zatím vše, neboť se začínají probouzet děti a já je jdu přivítat oblečená v overalu žirafy, protože jsem jim to slibovala již ve školce a také včera večer. Je nám tu báječně a jsem překvapena, že děti neteskní, zvládají to výborně, jen někdy večer si vzpomenou a potřebují se ujistit, že na ně myslíte.

Mějte se krásně, pokusím se opět večer alespoň napsat pár vět. Včera po 14 hodinách s dětmi jsem  to již nezvládla a  usnula  jsem, jako špalek. Děti se již probouzejí, tak jim jdeme pomoci a hurá na výbornou snídani a do pěkného dalšího dne.

Mějte se moc krásně a krásnou neděli přeje paní učitelka Radka a Vaše děti

 

Pátek 18.10.2019- Ještě nyní jsem si zkontrolovala všechny spící děti a zjistila jsem, že spí spokojeně  jako Broučci. Nikdo netesknil. Kluci jsou na svém vytouženém pokoji a jsou moc hodní. Váží si toho, že jsem jim dala šanci…..

Moc všem rodičům děkuji za bezvadné zabalené věci pro děti, kdy se mi velice dobře vše vybalovalo. Jste super. Jinak se ještě děti odpoledne vypravily hledat Babu Jagu a jeji křesílko, které našly. Zitra ráno děti vzbudí Bob a Bobek- králíci v klobouku a od rána se budeme pohybovat a také se vypravíme na tajnou výpravu do lesa. Bohužel nás stále zlobí nahrávání fotografii na Rajče, kdy se nechtějí nahrát fotografie, nebo jsou úplně jen černé. Slibuji , že vše nahraji na CD a  fotografie Vám předám,

Dobrou noc a zítra napíši další zprávy. Paní učitelka Radka

 

Vážení rodiče,

moc Vás všichni pozdravujeme ze Školy v přírodě ve  Vřesníku u Humpolce. Dojeli jsme v pořádku, dětem se zde moc líbí a jsou spokojené a začínají si to tady moc užívat.

Cesta po D1 probíhala velice pohodově a než jsme se nadáli, tak jsme byli na místě.

K obědu děti dostaly velice kvalitní a dobrou polévku s pečivem, už se chystáme na svačinku a děti dojídají výborné svačiny od Vás z domova. Z dálnice jsem se pokoušela dát na “ rajče“ fotky z mobilu, ale nenahrály se, tak se pokusím je dát večer, nebo zítra ráno. Nyní si děti hrají a začínáme vybalovat věci a vybíráme postýlky.

Všechny moc zdravíme a přejeme Vám, ať se máte alespoň tak dobře, jako my.

Paní učitelka Radka a děti