Akce v mateřské škole

Školní rok 2018/2019

(akce budou v průběhu roku doplňovány)

ŘÍJEN

10.10. Divadlo V Kufru – O tygříkovi

17.10. Návštěva Zemědělského muzea Praha – Výstava s komentovanou prohlídkou – Myslivost

26.10. Ve zdravém skřítkovi zdravý duch

31.10. Nyctalus – Program – Zimní spáči + povídání o ježkovi

7.11. Fotografování – kalendář (pro zájemce)

9. – 16.11. Školka v přírodě Vřesník

21.11. Divadlo Krab – Nejvzácnější věc

23. 11. Nyctalus – Program – Zimní spáči + povídání o netopýrech

PROSINEC

3.12. Divadlo V Kufru – Gloria

5.12. Mikuláš v MŠ

13.12. Vánoční dílna pro rodiče od 16:00 v MŠ

14.12. Divadlo Tondy Novotného – Jak pejsek s kočičkou čekali na Ježíška

18.12. Návštěva zemědělského muzea – Vánoční program

22.12. – 2.1. Vánoční prázdniny MŠ uzavřena

LEDEN

7.1. Divadlo V Kufru

ÚNOR

1.2. Pololetní prázdniny ZŠ, naše školička bude zavřená z důvodu malého počtu nahlášených dětí.

15.2. Přijede pan kouzelník-budeme kouzlit a také si prohlížet ptáčky, které pan kouzelník chová.

18.2.- 22.2. Jarní prázdniny ZŠ, provoz MŠ na třídách bude probíhat podle počtu nahlášených dětí.

BŘEZEN

1.3.2019- pátek- KARNEVAL V MATEŘSKÉ ŠKOLE-pro tento den dětem, prosím, připravte masku. Případné dotazy zodpoví paní učitelky ve třídě.

8.3. Návštěva Policie ČR v naší školce. Prostřednictvím výukového programu se seznámíme s prací policie, se základy dopravní výchovy a základními zásadami bezpečného chování.

13.3.2019- středa- NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ V 1.TŘÍDÁCH ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Ve středu dopoledne předškolní děti navštíví své kamarády v prvních třídách v naší základní škole.

Budou mít možnost sledovat práci dětí a seznámit se s chodem a pravidly v základní škole.

28.3.2019- čtvrtek- od 16,00 hodin. Jarní besídka pro rodiče a děti. „Jarní kloboukování“- každá rodina dostane domů jeden polotovar klobouku a ozdoby na něj. Tento si doma dozdobí a vytvoří dle svých představ a přinese na besídku. Poté  proběhne modní přehlídka a děti se představí ve svých výtvorech. Jako odměna za tvoření bude jeden lísteček do tomboly, který vyhrává. Tato akce je hrazena z grantu města Prahy 6.

Při této příležitosti, žádáme rodiče, zda mohou pro děti na toto jarní odpoledne připravit nějakou dobrotu na občerstvení. Moc děkujeme.

DUBEN

2.4.2019- úterý- SVĚTOVÝ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU- V tento den můžete děti obléci do modrého oblečení a tím podpořit autisty.

3.4.2019- středa- Návštěva v domově důchodců- dopolední akce -setkání s důchodci, jarní vystoupení dětí, malé dílničky. Půjde jen pár větších dětí. Paní učitelky rodičům sdělí na třídách, které dítě se akce účastní a zda s tím rodiče souhlasí.

4.4.2019- čtvrtek- Návštěva knihovny oddělení Berušek- dopolední akce

5.4.2019-pátek- Akce pro děti, jak si správně čistit  zoubky.

V tento den nás navštíví  studentka Zubního lékařství a  nabídne nám  program dentální hygieny pro děti zdarma. Děti se naučí, jak a čím se správně čistí zoubky, dozví se základní informace o stavbě zubu, o zubním kazu a také  o návštěvě zubního lékaře.

Vše je přizpůsobeno věku dětí, pro malé  děti je připravena pohádka. Prosíme, rodiče, aby v tento den dali dětem zubní kartáčky do MŠ  s sebou. Děkujeme Vám.

10.4.  STŘEDA- DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Přijďte se k nám podívat a třeba si i pohrát. Rádi Vás  a Vaše děti přivítáme a  zodpovíme Vaše případné dotazy. Budeme se na Vás těšit v době od  9:30-11:30 hodin  a  poté odpoledne mezi 15-17:00 hod.

11.4.2019- Společné fotografování dětí – dopolední akce v MŠ

12.4.2019-pátek – Návštěva knihovny oddělení Krtečci  – dopolední akce

17.4.2019- STŘEDA- HLEDÁME VELIKONOČNÍHO ZAJÍČKA…… OD RÁNA SE BUDEME PŘIPRAVOVAT NA VELIKONOČNÍ SVÁTKY A BUDEME  VŠICHNI SPOLEČNĚ HLEDAT, KDE SE NÁM  ZTRATIL VELIKONOČNÍ ZAJÍČEK A SCHOVAL NÁM POKLAD………

18.4.2019- Velikonoční prázdniny- MŠ- UZAVŘENA

19.4.2019 VELKÝ PÁTEK – STÁTNÍ SVÁTEK

22.4.2019- PONDĚLÍ VELIKONOČNÍ

KVĚTEN-

1.5. A 8.5.2019- STŘEDY-STÁTNÍ SVÁTEK- MATEŘSKÁ ŠKOLA UZAVŘENA

2.5.2019-ČTVRTEK– ZÁPISY DO MATEŘSKÉ  ŠKOLY ANTONÍNA ČERMÁKA-

v době od 13-18,00 hodin.  Informace k zápisu Vám budou předány na Dni otevřených dveří a poté později  také uveřejněny na webu školy i s formuláři potřebnými k zápisu, nebo také na stránkách města.

30.5.2019-čtvrtek- ŠKOLNÍ VÝLET DO PARKU MIRAKULUM V MILOVICÍCH. ODJEZD V 8,00 hodin. K této akci bude vyvěšena podrobnější informace na nástěnce mateřské školy před akcí.