INFORMACE K UZAVŘENI MATEŘSKÉ ŠKOLY ANTONÍNA ČERMÁKA NA ZÁKLADĚ VLÁDNÍHO NAŘÍZENÍ OD 1.3.2021

vzhledem k vládnímu nařízení ze dne 26.2.2021, se uzavírá od pondělí 1.3.2021 také naše mateřská škola. Protože se jedná o poměrně čerstvou informaci, nemohu Vám sdělit nic podrobnějšího.

Při minulém uzavření základních a mateřských škol v březnu 202O, vydávala paní hospodářka školy rodičům potvrzení na ošetřovné pro Vaše dítě. Mateřská škola toto potvrzení nevydává.

Zatím zjišťujeme podrobné informace k uzavření škol, pokyny k ošetřovnému a další . Tyto budou později uveřejněny na webu základní školy.

Vzhledem k tomu, že v příštím týdnu od 1.3.2021 do 5.3.2021, mají probíhat jarní prázdniny, může se stát, že tato informace bude uveřejněna ředitelem školy až od 8.3.2021.

Ihned, jak zjistím, že pan ředitel informace vložil na web školy, nebo sama budu mít potřebné informace od jiných ředitelek MŠ, předám Vám je také na web MŠ.

Zatím nevím, jak nám situace dovolí se s kolegyněmi setkávat ve školce, ale rády bychom dětem připravovaly nějaké úkoly a náměty pro jejich práci doma. Naše první osobní setkání plánujeme v týdnu po jarních prázdninách, kdy se dohodneme na konkrétních úkolech, které Vám budeme připravovat doma. Prosím, vydržte tedy týden.

Plánujeme předškolákům vydat jejich 3 pracovní sešity, které také používají při práci ve školce. O termínu vyzvednutí materiálu, nebo věcí, které zde máte Vás budeme informovat. První vyzvednutí oblečení apod. bude již nyní v pondělí 1.3.2021 od 7,00 hodin do 10,00 hodin v mateřské škole. Na tento den poprosím pana školníka, aby nechal otevřenou branku. V ostatních dnech by zde měla být paní uklízečka Hanka, nebo také určené paní učitelky, které se budou starat o děti rodičů z IZS. Na vyzvednutí v jiných dnech se stačí dohodnout na pevné lince mateřské školy tel. 234 290 080- tel. pro omlouvání dětí.

Také se budeme snažit v určitých intervalech zadávat všem dětem mateřské školy dobrovolné úkoly a náměty pro jejich práci doma.

Může se také stát, že nás uvidíte v mateřské škole, nebo její blízkosti. Je to z toho důvodu, že naše Základní a Mateřská škola Antonína Čermáka byla zařazena do systému pomoci IZS a mohou k nám chodit děti zdravotníků apod. Bohužel tuto nabídku nemůžeme poskytnou pro naše děti, ale je určena jen pro výše uvedené povolání a naše děti se nesmí společně potkávat.

Milí rodiče, je nám moc líto, že se nemůžeme společně setkávat a prožívat pěkné chvíle v mateřské škole, musíme rušit zajímavé akce pro děti, ale nyní nemáme jinou možnost. Budu průběžně sledovat vývoj, sledovat nové informace a psát na web školky. Tuto novou informaci vždy označíme velkými tiskacími písmeny červeně- NOVÁ INFORMACE.

Zatím také nevím, jak dlouho budou mateřské školy uzavřeny a jak to bude s platbou školného apod. Vše potřebné se budu snažit zjistit a napsat.

Přeji Vám za celou mateřskou školu hlavně pevné zdraví, ještě jednou zdraví celé Vaší rodině a pevné nervy, neboť tato situace je složitější, ale my ji společně určitě zvládneme.

Mějte se tedy co nejlépe, pokud budete cokoliv potřebovat, můžete mi napsat. Budu Vám průběžně psát případné nové informace a těšit se na setkání s Vámi.

Držte se!!!!!!!!!!!!! Radka Jenčíková a holky z naší školky

P.S. Ještě děkuji mamince našich dvojčat za příjemný námět a odkaz , kdy si můžete zajít do přírody, něco nového se s dětmi naučit a prožít zajímavé chvilky. Nyní ani nevím, jak daleko od domova se můžete vydat…………………..

Odkaz:

.
Zápisy do 1. tříd proběhnou ve dnech 7. a 8. dubna 2021.
V souvislosti se současnou epidemiologickou situací neplánujeme den otevřených dveří s návštěvou veřejnosti ve třídách během dopolední výuky, ale připravujeme krátké video z prostředí školy, které zveřejníme na našich webových stránkách. Ve videu představíme jednotlivé programy a specifika 1. tříd tak, aby zákonní zástupci dětí mohli vybrat pro ně nejvhodnější alternativu.
24. 2. v 15 hod. proběhne videokonference s vedením školy, kde bude možné získat doplňující informace, odkaz bude zveřejněn v týdnu před videokonferencí.
Důležité informace týkající se zápisu budou včas uveřejněny v sekci „Přijímací řízení“.
.
ZÁPISY DO MATEŘSKÝCH ŠKOL NA PRAZE 6, PROBĚHNOU DNE 4.5.2021. ČAS BUDE JEŠTĚ UPŘESNĚN.
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ SE V MŠ NEBUDE KONAT . DNE 17.3.2021 V ČASE OD 15,00 DO 17,00 HODIN, BUDOU MÍT ZÁJEMCI MOŽNOST SE VEDOUCÍ UČITELKY ZEPTAT NA PŘÍPADNÉ DOTAZY. ODKAZ NA KONFERENCI BUDE ZADÁN NA STRÁNKÁCH MŠ NEJPOZDĚJI 14 DNÍ PŘED AKCÍ. VÍCE INFORMACÍ V SEKCI „ZÁPIS“.
.
Upozorňujeme rodiče, že děti musí být v MŠ do 8,30 hod. Stává se, že rodič přivede dítě až kolem oběda. Kvůli hygienické u opatření nepřijmeme dítě, které dorazí po 8,30 hod. Také jakmile si dítě jednou vyzvednete, tak už jej v průběhu dne podruhé nepřijmeme.
Děkujeme!
.
V souvislosti s nařízením hygieničky hlavního města Praha a vzhledem k aktuální situaci žádáme rodiče, aby v prostorách MŠ nosili roušky.
Děkujeme!