druzina"/>

Blog školní družiny ZŠ Antonína Čermáka

Jump to content.

Rubriky

Červen 2026
Po Út St Čt So Ne
« Kvě    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Naše čtvrteční aranžování i tento školní rok

také letos se budeme setkávat každý první čtvrtek v měsíci v prostorách školní družiny při oblíbených hrátkách s květinami.  

1. letošní akce už ve čtvrtek!

Jen bychom Vás tentokrát chtěli požádat o předběžné ohlášení účasti

Děkujeme a těšíme se, Vaše družina.

babí léto

no ano, počasí nám sice neuvěřitelně přeje, jenže podzim už  je tu. Taky si všímáte těch nenápadných malých změn v přírodě?

Stromy už se zbarvují. No není to krása?

ještě se vrátíme do vrcholného léta… půvabné obrázky vznikají ubrouskovou technikou

a tady nevyslovené přání – aby nám takhle svítilo ještě dlouho… a jinak symbol 1.oddělení

a ještě než se rozloučíme, nezapomeňte zkouknout naše video

Vítáme Vás v novém školním roce.  Družina začíná hned v pondělí a to – pozor změna- od 6.30 ! Moc se na Vás těšíme

Prázdniny jsou tady a my se s vámi loučíme.  Ještě bychom chtěli poděkovat rodičům J. Žerta za parádně ušité pytle na míče. Tak nashledanou za dva měsíce….

Sofie a Alenka…

Pokud to náhodou nevíte, tak Alenka a Sofie jsou třídní učitelky našich prvňáčků.

A takhle je děti vidí…

a ještě jednou Sofie

A jak se paní učitelky líbí Vám?

 

 

Úspěch naší Katky

před časem jsme poslali obrázek Katky Puchmertlové do redakce časopisu ČD „Můj vláček“.  Zřejmě se jim dílko naší Katky líbilo, když ho uveřejnili…

Gratulujeme Kačenko!

Veselé Velikonoce všem příznivcům a kamarádům družiny

„muchlanice“

Ahojky, pro četné dotazy musíme vysvětlit, co jsou vlastně ty naše „muchlanice“. Správně se tato výtvarná technika jmenuje vosková krakeláž. A je to úplně, ale úplně jednoduché…. to se vezme hodně tenký slaboučký papír a voskovými pastelkami silně namaluje hlavní motiv, pak nemilosrdně zmuchláme. Po opětovném narovnámí přetřeme obrázek tmavou vodovou barvou, tak vyniknou spáry vzniklé zmačkáním a vyvolá se dojem starého obrazu. Nakonec už jen nalepíme na čtvrtku, aby to vypadalo jako zarámované…. tak, je to už jasné? Můžete vyzkoušet, přejeme hodně zábavy.

Poděkování

Děkujeme paní Karvánkové za štědrou nadílku her naší družině.

Aranžování

Příští čtvrtek 12. 1. 2012 – budeme opět aranžovat….

tentokrát si uděláme kytičku pro štěstí, nějak takhle

Zkuste najít chvilku a přijďte si zpříjemnit nevlídný lednový čas.

Těšíme se na Vás, družina….

 

« Předchozí stránkaDalší stránka »