pololetí – vysvědčení

Žáci nebo jejich zákonní zástupci si mohou výpisy vysvědčení vyzvednout ve čtvrtek 28. 1. od 11:00 hod. do 14:00 hod. nebo v pondělí 1. 2. od 12:00 do 14:00 hod. na recepci školy.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

pozor

Úprava časů vydávání obědů žákům na distanční výuce: výdej obědů výdejním okénkem školní jídelny probíhá pouze a jedině v době od 11 do 12 hodin a dále od 13 do 14 hodin. V době od 12 do 13 hodin obědy vydány nebudou, neboť v této době probíhá výdej obědů ve školní jídelně!
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

důležité informace

Žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd – stravu si mohou  odebrat výdejním okénkem (ve dvoře školy) od 13:00 do 14:00 hod.. Obědy je ale nutné přihlásit. Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky.

Pro ostatní žáky pokračuje povinné vzdělávání distančním způsobem.

Konzultační den se ruší, v případě potřeby mohou zákonní zástupci požádat o individuální online konzultaci konkrétního vyučujícího..

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

aktuálně

Moc Vás všechny zdravím v novém roce a doufám, že to snad všechno půjde k lepšímu..
Od pondělka zase přecházíme na plnou distanční výuku… Platí rozvrh hodin v rozsahu 1.-5. vyučovací hodina.
Pokud si někdo z dětí nechal nějaké učebnice nebo sešity, dejte mi vědět (nejlépe na Teams nebo zprávou do mobilu ). Jsem zrovna zdravotně indisponována a nevím, jestli budu schopna dojít do školy hned ze začátku týdne… ale nějak bych to domluvila. Děti by do školy mohly zajít mezi 13. -14. hodinou (po předchozí domuvě).
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Z rozhodnutí vlády končí výuka v pátek 18. prosince 2020. Do školy se tedy žáci mají vrátit v pondělí 4. ledna 2021.

1466153_10151681735266184_1463236696_n Klidné vánoční svátky a v roce 2021 hodně zdraví, štěstí a spokojenosti!

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Velká soutěž s Nocí vědců na VŠCHT Praha

K noci vědců jsme letos připravili vystřihovánku robota. Ke komu se kvůli koronaviru nedostane na papíru, může si vystřihovánku stáhnout a vytisknout.

 ◳ Všichni robutci (png) → (šířka 450px)

Jak soutěžit??

  • Slep alespoň jeden vystřihovací model robota a vyfoť jej v zajímavé situaci! Fotografii robota se jménem, věkem a adresou zašli na e-mailovou adresu nocvedcu@vscht.cz.
  • Na vše máš čas do konce roku 2020!

O co soutěžíš?:

  1. cena – stavebnice LEGO Boost – robotická stavebnice 5 modelů v jednom
  2. cena – Robot Tibo vydávající zvuky, sledující svého pána nebo objevující svět
  3. cena – 3D puzzle model R2-D2 a C-3PO
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

konzultace/doučování

Pokud se v některém přeměntu během distanční výuky žákům nedařilo nebo jim něco podstatného uteklo, je možnost domluvit si konzultaci/doučování. Můžete oslovit konkrétní učitele nebo napsat přímo mě.. M. G.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

organizační informace pro prezenční výuku

Roušky u všech žáků i učitelů jsou ve všech prostorech školy povinné.

Důležitá informace se týká také obědů. Obědy dětí jsou odhlášené, pokud se děti budou chtít stravovat ve školní jídelně, musí si obědy přihlásit!

Příchod do školy: 7:55-8:05, zahájení výuky 8:10.

Po celou dobu opatření nebudou fungovat žádné kroužky ve škole.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Prezenční a distanční výuka pro 2. stupeň od 30. 11. do 22. 12.

 30. 11.4.12. a 14. 12 . – 18. 12.

prezenční výuka: 6. ABC, 8. C, 9. AB

distanční výuka: 7. AB, 8. AB

 7. 12. – 11. 12. a 21. 12 . – 22. 12.

prezenční výuka: 7. AB, 8. AB, 9. AB

distanční výuka: 6. ABC, 8. C

Pro naši třídu to znamená, že příští týden jste ještě doma na distanční výuce a do školy přijdete až 7. 12.

Dále je důležité, že při prezenční výuce odpadají hodiny Tv, pokud jsou koncové, to znamená, že naše třída nebude mít v úterý a ve čtvrtek odpoledku.

Rozvrh pro distanční výuku – zachován konec 5. vyučovací hodinu.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Schola Pragensis

situace kolem Covid 19 neumožňuje uskutečnit 25. ročník tradičního veletrhu pražských středních škol Schola Pragensis prezenční formou. Nicméně bude realizována Schola Pragensis on-line, která umožní uchazečům o studium a jejich rodičům získat potřebné informace.

Schola Prasgensis on-line bude zahájena ve čtvrtek 26. listopadu 2020 v 10.00 hodin živým přenosem ze studia z reprezentačních prostor primátora Hlavního města Prahy, živý přenos bude pokračovat až do soboty 28. listopadu 2020. Ale ani poté Schola Pragensis on-line neskončí, nýbrž bude pokračovat až do konce února 2021, kdy budou průběžně poskytovány důležité informace, fungovat on-line poradny, organizovány besedy apod.

Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 od 10.00 do 12.00 hodin bude živé vysílání zaměřeno primárně na žáky základních škol, kteří uvažují o přechodu na střední školu, případně přecházejí na střední školu, neboť jsou v deváté třídě. Po slavnostním zahájení Schola Pragensis on-line jim budou poskytnuty základní a velmi důležité informace, týkající se přijímacího řízení a také, aby se orientovali v nových stránkách pro vzdělávání www.prahaskolska.eu, kde pro ně budou přichystány prezentace škol, videa, podcasty. V druhé části vysílání jim bude umožněno klást dotazy, na které v živém přenosu dostanou odpovědi.

Ve stejný den, tedy ve čtvrtek 26. listopadu 2020, bude od 16.30 hodin realizován podobný blok, tentokráte však zaměřený na rodiče žáků.

Proto vás chci požádat, abyste ve čtvrtek dopoledne umožnili zainteresovaným žákům svých škol připojení na živé vysílání Schola Pragensis on-line, tedy neorganizovali pro ně jinou výuku. A také, abyste informovali o tomto své výchovné poradce. Děkuji vám předem za vaši pomoc.

Dále vás chci požádat, abyste žákům a jejich rodičům zaslali pozvánku ke sledování živého přenosu Schola Pragensis on-line, která je přílohou tohoto e-mailu, cestou, jakou ve své škole používáte pro přenos informací. Za to vám dopředu velmi děkuji.

Situace kolem Covid 19 je pro nás ve školství velmi nepříjemná, ale pevně věřím, že z ní vyjdeme posíleni, zvláště pokud dokážeme spolupracovat. Přeji vám hodně zdraví a také pevné nervy.

Další aktuální informace naleznete také na Facebooku, Instagramu a YouTube. Program ke stažení zde. Plakát akce ke stažení zde.

Ing. Radko Sáblík

garant Schola Pragensis on-line
ředitel Smíchovské střední průmyslové školy a gymnázia

V případě dotazů se prosím obraťte na podpora@scholapragensis.online.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář