Výpis vysvědčení a pololetní prázdniny

Vážení rodiče, milé děti,

vyzvednutí výpisu pololetního vysvědčení bude možné ve čtvrtek 28.1. od 11.00 – 14.00 hodin na recepci školy.  Kdo tuto možnost nevyužije, vysvědčení mu bude předáno při presenční výuce ve škole.

Tento den budou mít děti pouze první tři online hodiny.

28.1. bude tedy online výuka končit nejpozději v 10.35 hodin.

29.1. jsou pololetní prázdniny.

Vysvědčení s úsměvem

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Školní knihovna

Milé děti,
budete – li mít někdo měl zájem o vypůjčení knih v době distanční výuky, napište paní učitelce Řehákové, ona vám je připraví a každý čtvrtek je bude možné vyzvednout na recepci školy.
Školní knihovna COP | Copsu
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Obědy v distanční výuce

Milé děti,
i v době distanční výuky můžete odebírat obědy. Výdej obědů výdejním okénkem školní jídelny probíhá pouze a jedině v době od 11 do 12 hodin a dále od 13 do 14 hodin. V době od 12 do 13 hodin obědy vydány nebudou, neboť v této době probíhá výdej obědů ve školní jídelně.
Školní jídelna - Oficiální stránka ZŠ a MŠ Deštné v Orlických horách
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Online výuka od 4. 1. 2021

Vážení rodiče,

ráda bych Vás informovala, že od 4. 1. 2021 se opět vracíme do režimu distanční výuky přes Teams. Děti budou pracovat podle platného rozvrhu v rozsahu do 5. vyučovací hodiny. Stále platí povinnost účastnit se online schůzek a odevzdávat zadanou práci. Pokud si děti potřebují vyzvednout učebnice ve škole, budou mít možnost, termín si s dětmi upřesníme v pondělí v Teamsech.

Ilona Šachová

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Vážení rodiče,

chtěla bych Vám popřát klidné a šťastné prožití vánočních svátků.
Děkuji za krásné a milé dárečky. Měla jsem velkou radost. Děkuji Vám za skvělou spolupráci v této nelehké době! Velice si ji vážím. Do nadcházejícího roku Vám přeji hlavně zdraví, štěstí a víru, že ten příští rok bude klidnější.

Krásné Vánoce!

I. Šachová
A75FCC9E-82B2-4583-B207-48A241684816

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Vánoční besídka 18.12.

Milé děti,

jak jsem již říkala, v pátek 18.12. budeme mít  4. a 5. vyučovací hodinu v rámci hodin Ov a Př vánoční besídku. Prosím, nezapomeňte donést své dárečky pro vylosované kamarády, ať nikdo není smutný! A něco dobrého pro dokreslení atmosféry.

Ilona Šachová 

vánoční stromek obrázek

 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Vánoční prázdniny a lyžařské kurzy

Vážení rodiče,

z rozhodnutí vlády končí výuka v pátek 18. prosince 2020. Do školy se žáci mají vrátit v pondělí 4. ledna 2021. Od pondělí 21.12. nebude pro žáky školy v provozu školní družina ani jídelna.

Vzhledem k epidemiologické situaci a opatřením v systému PES byl zrušen naším ubytovatelem lyžařský kurz 2. stupně. Nepodařilo se nám najít ani žádný náhradní termín. Zálohové platby budou všem vráceny.

obr. lyžování

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Doučování a konzultace

Milí žáci,

pokud byste měli pocit, že si potřebujete ujasnit látku, procvičit či jakkoliv doplnit, nebojte se obrátit na jednotlivé vyučující. Ze všech předmětů máte možnost domluvit si konzultace a doučování.

DOUČOVÁNÍ - Škola sdružení

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Prezenční a distanční výuka pro 2. stupeň od 30. 11. do 22. 12.

Vážení rodiče, milé děti

od pondělí 30. listopadu vstupují v platnost nová opatření. Podle pokynů MŠMT se do škol mohou vrátit i žáci 2. stupně, ale s tím, že se u žáků 2. stupně zavádí střídavá výuka. To znamená, že polovina žáků (mimo 9.třídy) bude chodit příští týden do školy, druhá polovina bude mít distanční výuku. V následujícím týdnu se to otočí.

30. 11. – 4.12. a 14. 12 . – 18. 12.

prezenční výuka: 6. ABC, 8. C, 9. AB

distanční výuka: 7. AB, 8. AB

 7. 12. – 11. 12. a 21. 12 . – 22. 12.

prezenční výuka: 7. AB, 8. AB, 9. AB

distanční výuka: 6. ABC, 8. C

Pro 8.C to znamená, že 30.11. jdou děti do školy a 7. 12. budou doma na distanční výuce. 

Prezenční výuka – výuka žáků, kteří chodí do školy, probíhá podle každodenního rozvrhu. Výjimkou jsou hodiny tělesné výchovy, které jsou poslední vyučovací hodinou v dopoledním bloku výuky, nebo jsou v odpoledních hodinách – takové hodiny Tv se ruší. A výjimkou jsou také nulté hodiny SppN, které se rovněž ruší. Dětem tedy odpadá Tv v pondělí, středu a v pátek a SppN v úterý a ve čtvrtek.

Distanční výuka bude vedena podle rozvrhu platného od září max. do 5. vyučovací hodiny.

Roušky u všech žáků i učitelů jsou ve všech prostorech školy povinné.

Důležitá informace se týká také obědů. Obědy dětí jsou odhlášené, pokud se děti budou chtít stravovat ve školní jídelně, musí si obědy přihlásit!

Z důvodu eliminace kontaktů, budou děti 2.stupeně do školy puštěny  až v 7.55 – 8:05, zahájení výuky 8:10.

Po celou dobu opatření nebudou fungovat žádné kroužky ve škole.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

SCHOLA PRAGENSIS

Touto cestou si Vám dovoluji zaslat informace k připravovanému on-line veletrhu vzdělávání Schola Pragensis, který po dlouhá léta probíhá vždy na konci listopadu v Kongresovém centru Praha. Letos tomu bude jinak, ale rozhodně nechceme Vaše žáky ani rodiče ochudit o jubilejní 25. ročník. Veletrh letos bude organizován pouze na internetu.

banner_online_schola_6

Schola Prasgensis on-line bude zahájena ve čtvrtek 26. listopadu 2020 v 10.00 hodin živým přenosem ze studia z reprezentačních prostor primátora Hlavního města Prahy, živý přenos bude pokračovat až do soboty 28. listopadu 2020. Ale ani poté Schola Pragensis on-line neskončí, nýbrž bude pokračovat až do konce února 2021, kdy budou průběžně poskytovány důležité informace, fungovat on-line poradny, organizovány besedy apod.
Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 od 10.00 do 12.00 hodin bude živé vysílání zaměřeno primárně na žáky základních škol, kteří uvažují o přechodu na střední školu, případně přecházejí na střední školu, neboť jsou v deváté třídě.
Po slavnostním zahájení Schola Pragensis on-line budou poskytnuty základní a velmi důležité informace, týkající se přijímacího řízení a také informace o nových stránkách pro vzdělávání www.prahaskolska.eu, kde budou přichystány prezentace škol, videa, podcasty.
V druhé části vysílání bude umožněno klást dotazy, na které v živém přenosu se vám dostanou odpovědi.
Ve stejný den, tedy ve čtvrtek 26. listopadu 2020, bude od 16.30 hodin realizován podobný blok, tentokráte však zaměřený na rodiče žáků.
Další aktuální informace naleznete také na Facebooku, Instagramu a YouTube. Program ke stažení zde. Plakát akce ke stažení zde.
V případě dotazů se prosím obraťte na podpora@scholapragensis.online.
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář