Distanční výuka pokračuje

10. 1. 2021

Milí rodiče,

distanční výuka dle očekávání bude pokračovat i následující dva týdny. Tedy minimálně do 22. ledna. Režim zůstává stejný, blížší informace mají děti na teams. Kdyby kdokoliv z Vás měl potřebu se mnou cokoliv konzultovat, neváhejte mne kontaktovat. Určitě si na Vás udělám čas.

Mnoho sil.

OKdistancka pokracuje

 

Možnost doučování a konzultací

25. 11. 2020

learnsucessMilí žáci,

distanční výuka je skvělý nástroj v době, kdy není možné školu navštěvovat, ale ne všem výuka úplně sedla a ne všechna témata se dala v rámci distanční výuky odučit v plném rozsahu. Pokud byste měli pocit, že Vám v nějakém předmětu ujíždí vlak a potřebovali si látku ujasnit, procvičit či jakkoliv doplnit. Nebojte se obrátit na jednotlivé vyučující nebo ještě lépe na mě, jako na třídního. Škola má kapacity na doučování či konzultace.

Jsme tu pro Vás.

OK

 

 

 

Podzimní prázdniny

23. 10. 2020

podzimní-prázdninyVážení rodiče, i vy moji žáci,

    na celý příští týden (od 26. do 30. října) jsou vyhlášeny podzimní prázdniny. Výuka nebude probíhat žádnou formou. Dejte se do pohody fyzické i psychické, podzim dokáže být prevít ;).

Váš distanční třídní O.K.

 

Rozvrh pro distanční výuku

13. 10. 2020

Milé děti, zde přikládám rozvrh pro distanční výuku, na který najedeme už od zítřka 14/10. je poskládán tak, abyste online schůzky měli maximálně do páté hodiny. U Vás je jediná změna: RaZ jde místo Informatiky a čeština ze čtvrtka se posunula na středu na úkor Chemie. Paní učitelka Gorenčíková se s Vámi dohodne, jak rozdělí chemii a biologii v daném týdnu.  Za Inf, Tv, Hv, Pv a semináře sice nebudete mít online hodiny, ale v kanálech pro jednotlivé předměty můžete mít čas od času zadané úkoly. Nikde není psáno, že každá v rozvrhu zanesená hodina bude nakonec online, ale učitel ji má rezervovanou – sledujte kalendář online schůzek na Teams. Pokud budete mít nějaký dotaz pište do komentářů k rozvrhu na Teams, případně třídnímu na chat.

O.K.rozvrh distancka

 

Střídavá výuka od 12. září

9. 10. 2020

Vážení rodiče, milé děti,

distančka     vypadá to, že s každým týdnem přichází nová výzva. Tentokrát jde o vládní nařízení s názvem střídavá výuka. Jak bude výuka probíhat pro celý druhý stupeň je podrobněji rozepsáno na úvodní stránce webu školy. Pro naši třídu je praxe následující: v týdnu od 12. do 16. října bude mít 8.B distanční výuku v totožném režimu jako v rámci karantény po většinu září. A v týdnu od 19. do 23. října půjde do školy jako tento týden. Zatím jedinou změnou pro prezenční výuku ve škole je zrušení hodin Tv, pokud jsou koncové, což jsou v naší třídy obě dvě hodiny Tv pro dívky i chlapce. V úterý 20.10. a v pátek 23.10 bude tedy 8.B končit pátou vyučovací hodinou.

Školní jídelna bude fungovat ve značně omezeném režimu (nařízené rozestupy strávníků, stolů atd.). Obědy budou k dispozici i pro žáky v distančním týdnu střídavé výuky, ale kvůli kapacitě až od 13:40. Pokud obědy pro děti nechcete, je nutné je individuální cestou odhlásit. Portál strava.cz by už měl fungovat pro všechny jako loni (kód školy je 3585, heslo, pokud jste  neměnili, 1234).

S přáním hezkého víkendu,

O.K.

 

Návrat do školy odložen na 5. října

29. 9. 2020

Dobrý den všem,

přeposílám čerstvě vyjádření vedení školy ohledně návratu do lavic:

 Vážení rodiče, vzhledem k aktuální zdravotní situaci v pedagogickém sboru na 2. stupni jsem nucen posunout příchod žáků 6. – 9. tříd o tři dny, oproti původnímu plánu, na pondělí 5. října 2020.

Děkuji vám za pochopení. Petr Karvánek, ředitel školy

 

Uzavření školy pro 2. stupeň

8. 9. 2020

Milí rodiče,

předpokládám, že jste se sem proklikali přes úvodní web školy, ale i tak odtud pro jistotu sdílím prohlášení ředitele školy k uzavření školy pro druhý stupeň od zítřka 9. září do odvolání:

Vážení rodiče,

vzhledem k situaci, kdy je ve škole k dnešnímu dni 5 případů výskytu onemocnění Covid u pedagogů, v karanténě je celé vedení školy a část provozních pracovníků a dalších 10 pedagogických pracovníků, rozhodl jsem po konzultacích s hygienickou stanicí uzavřít školu pro žáky 6. – 9. tříd. Třídní učitelé vás o tom informovali, sledujte prosím blogy tříd, kde vám budou psát další informace. Ve všech tříd zahájíme distanční výuku, děkuji za vaši trpělivost, neboť řada učitelů má zdravotní potíže či jsou v karanténě. Přes aplikaci TEAMS dostanou žáci informace k výuce. Obědy jsem všem žákům odhlásil.

Petr Karvánek, ředitel školy

Díky za pochopení a trpělivost,

OK

 

Třídní schůzky SE RUŠÍ!

3. 9. 2020

tridni schuzkyVážení rodiče,

(rád bych Vás pozval na úvodní třídní schůzky v rámci nového ročníku, které jsou naplánovány na úterý 8. září v 17:00. Zatím vše vypadá, že proběhnou standardní formou, bez omezení. Probereme zádrhele distanční výuky, podepíšeme pár lejster – zkrátka romantika.
Budu se těšit,)

EDIT: Na základě rozhodnutí vedení školy se plánované třídní schůzky ruší. O případné distanční alternativě (přes Teams) Vás budu včas informovat.

Díky za pochopení,

O.K.

 

 

 

 

Vítejte v novém školním roce!

29. 8. 2020

Msprinter-start-position-21463684ilí osmáci,

v úterý 1. září se v 8:00 po prázdninách sejdeme zase v naší útulné učebně. Zdržím Vás jen jednu vyučovací hodinu a pak zase propustím domů, abyste načerpali síly na další, především administrativní prací nabité, dny. Středeční a čtvrteční dopoledne Vás budu poučovat a ještě přihodím pár formulářů a když to všechno dobře dopadne, pojede s v pátek už dle rozvrhu na nový školní rok.

Pro aktuální informace ohledně speciálních hygienických opatření sledujte web školy, důležité věci budu raději přeposílat i sem na blog.

Užijte si zbytek posledního srpnového víkendu a těším se v úterý!

O.K.

P.S.: Platforma Teams, na které jsme komunikovali na jaře bude zprovozněna v nejbližších dnech.

 

 

 

 

 

Konec školního roku 19/20

23. 6. 2020
Sedmáci moji! (mockrát už Vás takhle neoslovím)
1) Potřebuji, abyste si (jak už jsem informoval na teams audio schůzce) vyklidili šatní (ze třídy se nestěhujeme) skříňku a nově Vám dávám za úkol, abyste mi dali vědět (ideálně přes zprávu/chat na teams), že jste tento úkol zvládli. Vyklidit znamená, že tam nezbude vůbec NIC! 😉
2) V pondělí 29.6. v 8:00 Vám rozdám ve třídě vysvědčení a v 8:45 Vás vypustím vstříc letním dobrodružstvím. Kdo nechodil na konzultace, přineste prosím vyplněné PROHLÁŠENÍ . Vysvědčení pro ty, co nechtějí nebo nemůžou z nějakého důvodu přijít, bude možné vyzvednout od pondělka minimálně jeden, spíše dva následující týdny, u vedení školy v dopoledních hodinách. Nikoliv však dříve než 29.6. v 9:00.
3) Květiny. Ano, nebuďte překvapeni, v naší třídě jsou květiny. Teď jsou u nás ve vyhnanství prvostupňoví žáci a to znamená, že naše květiny možná po dvou letech konečně někdo zalévá 😉. Chtěl bych poprosit, zda by si někdo nevzal na prázdniny kytku nebo dvě domů. Žádnou speciální péči nepotřebují. (vlastně nepotřebují žádnou péči). Jinak je budu muset vynést na dvůr, kde se o ně postarají slimáci, mšice, vedro i přívalové deště a i kdyby všechny strasti přežily, stejně pak už ty své nedohledáme. 🙂Dejte mi kdyžtak vědět, kdo by byl ochotný nějakou rostlinku dočasně adoptovat.
Papa OK