Online schůzka s výchovným poradcem – přijímací řízení 2020/2021

Vážení rodiče,
přijímací řízení se blíží a zatím není jasné, jak to bude s nástupem do školy. Proto jsem se rozhodla pro online setkání a ideálně před vydáním vysvědčení, abych Vám řekla něco k přihláškám. Navrhuji termín úterý 26.1. od 17:30. Věřím, že v tuto dobu byste mohli být u počítačů, a že schůzka nezabere moc času.
Jak už jsem se zmínila, řekli bychom si něco k přihláškám, předpokládanému průběhu přijímacího řízení v tomto školním roce a dnům otevřeným dveří. Připravte si otázky. Pokusím se jich co nejvíce zodpovědět. Pokud nebudu vědět, zjistím dodatečně a dám vědět následně mailem, nebo vložím na blog Jak na SŠ.
Pro přihlášení Vám zašlu v úterý dopoledne link. Ráda bych byla, aby to bylo přes TEAMS, ale uvidíme. Budu se snažit, aby k tomu nebyly potřeba loginy Vašich dětí.
S přáním hezkého dne
Kateřina Fuchsová
výchovný poradce
ZŠ a MŠ Antonína Čermáka
Praha 6

VYSVĚDČENÍ

Žáci nebo jejich zákonní zástupci si mohou výpisy vysvědčení vyzvednout ve čtvrtek 28. 1. od 11:00 hod. do 14:00 hod. nebo v pondělí 1. 2. od 12:00 do 14:00 hod. na recepci školy.

Moji milí,
zdravím vás a přeji vám hodně zdraví, pohody a úspěchů do nového roku 2021. Doufám, že jste si odpočinuli a nabrali hodně sil, bude ji potřeba.
Od 4. ledna vás zase čeká distanční výuka podle nastaveného rozvrhu. Vždy si zkontrolujte kalendář nebo jednotlivé kanály na Teams. Výuka bude zase v rozsahu max. 5. vyučovacích hodin.
Na pondělní schůzce matematiky si domluvíme termín, kdy si budete moci vyzvednout potřebné učebnice, sešity a nebo někdo bude možná potřebovat zapůjčit tablet, tam vše vyladíme. Jednalo by se asi o odpolední čas a nebo případně mě stačí kontaktovat na Teams a domluvíme se individuálně.
Obědy máte odhlášeny, ale máte možnost se stravovat – ostatní žáci a zaměstnanci školy si mohou stravu odebrat výdejním okénkem (ve dvoře školy) od 11:00 do 12:00 hodin.
Konzultační den se ruší, v případě potřeby mohou zákonní zástupci požádat o individuální online konzultaci konkrétního vyučujícího.

KONZULTACE

Děti i rodiče mají možnost domluvit si s pedagogy školy po vzájemné domluvě konzultace nebo možnost individuálního doučování. Mohlo dojít k tomu, že se dětem během distanční výuky nějaká látka nedařila pochopit a potřebují některé věci dovysvětlit. Stačí tedy oslovit konkrétní pedagogy nebo třídního učitele.

 

PROFI TESTY PRO ŽÁKY 9. ROČNÍKŮ – změna termínu

Profi testy pro 9. ročníky se do konce kalendářního roku konat nebudou. Do vánočních prázdnin nemohou být vedeny skupinové práce, což platí i pro poradnu. Po vánočních prázdninách se bude řešit náhradní termín.

Termín tedy 4. 12. je zrušen.

O náhradním termínu Vás budu informovat

Děkuji.

INFORMACE K VÝUCE OD 30. LISTOPADU

 • od pondělí 30.11. bude již prezenční výuka pro 9. ročníky
 • příchod žáků 2. stupně bude možný v 7:55 a začátek výuky bude v 8:10
 • výuka bude probíhat podle platného rozvrhu
 • během dopolední výuky žáci zůstávají ve své třídě, omezí pohyb po společných prostorách
 • ve škole musí mít roušku
 • výuka se nedělí na skupiny v AJ (výuka bude probíhat pro celou třídu pod vedením jednoho pedagoga AJ)
 • výuka se nedělí ani na TV (necvičí se – prochází se)
 • odpadají koncové hodiny TV (pro 9.B – ve čtvrtek – hodina TV)
 • výuka seminářů – MFs (30.11. – 4.12) , ChBs (7.12. – 11.12.), MFs (14.12. – 18.12.)
 • stravování – děti nebo rodiče musí dětem obědy přihlásit přes strava.cz
 • přípravy z matematiky a českého jazyka na SŠ budou probíhat prezenčně
 • žáci mají možnost individuálních konzultací po dohodě s vyučujícími nebo možnost doučován

VÝCHOVNÝ PORADCE – INFORMACE K PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ NA SŠ

Vážení rodiče,
jmenuji se Kateřina Fuchsová a na ZŠ a MŠ Antonína Čermáka působím na pozici výchovného a kariérového poradce. Již několik let se pravidelně v listopadu setkávám s rodiči 9. tříd, abychom si řekli informace k přijímacímu řízení na SŠ. Letos to bohužel není možné. Proto si Vás dovoluji kontaktovat touto cestou.
Na školních webových stránkách najdete blog  Jak na SŠ s aktualizovaným „Harmonogramem školního roku“ http://blogy.zscermaka.cz/wordpress-mu/jaknastredni/2018/11/06/harmonogram-skolniho-roku-20202021/. Je možné, že se některé věci budou ještě v průběhu roku měnit. O tom bych Vás včas přes blog informovala.
Na blogu najdete také odkazy na střední školy s informací, kdy budou probíhat dny otevřených dveří. Upozorňuji, že je potřeba, podívat se také na stránky škol. V této době nabízí školy dny otevřených dveří v podobě online prezentace. Stejně tak bude probíhat také letošní Schola Pragensis (26.-28.11).

To co spěchá a je potřeba řešit hned, jsou přihlášky na střední školy, kde je součástí přijímacího řízení talentová zkouška. Pokud
máte takovou školu vybranou, prosím, urychleně mě kontaktujte (na mail: katerina.fuchsova@zscermaka.cz), abychom Vám stihli dodat potvrzenou přihlášku. Ta se odevzdává do 30. listopadu 2020.
Vkládám Vám do toho mailu odkaz na informační video ze SŠGH Praha 4 http://www.ssgh.cz. Braník. Zástupci této SŠ chodí pravidelně prezentovat žákům naší školy možnosti vzdělávání. Níže najdete také odkaz na rezervaci dnů otevřených dveří.
 
Dny otevřených dveří budou dle možností probíhat v budově školy, místo je možné zarezervovat na odkazu www.to-chc.es. V případě nemožnosti uskutečnit osobní setkání, budou dny otevřených dveří realizovány online.
 
Individuální konzultace Vám i dětem mohu nabídnout přes TEAMS. Prosím, kontaktujte mě mailem, abychom se domluvili na termínu.
 
Děkuji! S přátelským pozdravem
 
Kateřina Fuchsová
ZŠ a MŠ Antonína Čermáka 

SCHOLA PRAGENSIS

Touto cestou si Vám dovoluji zaslat informace k připravovanému on-line veletrhu vzdělávání Schola Pragensis, který po dlouhá léta probíhá vždy na konci listopadu v Kongresovém centru Praha. Letos tomu bude jinak, ale rozhodně nechceme Vaše žáky ani rodiče ochudit o jubilejní 25. ročník. Veletrh letos bude organizován pouze na internetu. 
Příprava on-line veletrhu si vyžádala veliké úsilí žáků středních škol, kteří se velkou měrou podílejí na jeho přípravě. Velmi proto prosím o předání informací o konání veletrhu Vašim žákům a jejich rodičům.
banner_online_schola_6
Děkuji Vám za spolupráci a přeji pevné zdraví a hodně sil v nadcházející náročné době.
S pozdravem
 
Mgr. Pavel Dvořák
specialista koncepce školství a dalšího vzdělávání
 

SCIO TESTOVANÍ 9. ROČNÍKU

Od příštího týdne proběhne Scio testování 9. ročníků. Děti dostaly na Teams přihlašovací loginy a hesla. Vždy v časovém rozmezí mají děti zpřístupněny příslušné testy. Účast všech dětí je povinná!

Harmonogram testů:

Pondělí 16.11. 9:50 – 10:55 OSP

Středa 18.11. 9:50 – 10:35 Anglický jazyk

Pátek 20. 11. 9:50 – 10:35 Český jazyk

Pondělí 23. 11. 8:50 – 9:50 Matematika

ZAPLACENÍ KROUŽKŮ

Děti přes Teams obdržely variabilní symboly k zaplacení kroužků – přípravy z českého jazyka a matematiky. Za pololetí je to 1000 Kč (za jeden kroužek).
Číslo účtu pro zaplacení je: 1131061/0100
←Starší