Vyzvedávání výpisů vysvědčení

Ahoj děti, milí rodiče,

výpisy vysvědčení si můžete vyzvednou ve čtvrtek 28.1. od 11:00 do 14:00 hod. nebo v pondělí 1.2. od 12:00 do 14:00 hod. na recepci školy.  Pokud by někdo nemohl ani v jeden uvedený termín, sdělte mi to prosím a vymyslíme náhradní řešení.

Děkuji a přeji hezký den,
Pavel Sedláček

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Informace k prvnímu týdnu v novém roce – distanční výuka

Ahoj děti,
všechny vás moc zdravím v novém roce a přeji vám, abyste do něj vykročili pravou nohou.
První týden v novém roce ve škole (od 4.1.) proběhne formou distanční výuky přes aplikaci Teams. Rozvrh hodin bude stejný jak už to znáte z dřívější distanční výuky. Sledujte kanály předmětů a choďte na online schůzky, pokud je učitel naplánuje. Pokud nebude schůzka, tak prosím pracujte na zadaných úkolech. Jestli se tak bude pokračovat i v tom dalším týdnu se teprve rozhodne. Pokud máte někdo problém s tím, že máte učebnice nebo sešity ve škole, napište mi prosím a vymyslíme, kdy si pro to do školy budete moci přijít.
Děkuji a už se na vás všechny moc těším.
Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Adaptační den a Vánoční besídka

Milí žáci a rodiče,

ve čtvrtek 17.12. jsme absolvovali úžasný den plný venkovních a vnitřních her a aktivit, kdy jsme poznávali sami sebe a vzájemně mezi sebou. Celé dopoledne bylo velmi zábavné a užili jsme si ho naplno. Většina z vás vyjádřila přání outdoorový den zopakovat, což bychom mohli uskutečnit v průběhu jara.

V pátek 18.12. jsme si poslední dvě hodiny uspořádali takovou malou vánoční besídku, kdy jsme si předali dárky, popřáli vše dobré do Nového roku a pak si užívali volný čas.

Dovolte mi ještě jednou popřát Vám všem mnoho radosti, lásky a zdraví k Vánočním svátkům a v příštím roce 2021.

Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B

IMG_1362 IMG_1353

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Adaptační den a Vánoční besídka

Vážení rodiče,    

naše třída 6.B plánuje na příští čtvrtek 17.12. Adaptační den. Vzhledem k tomu, že nám nebylo umožněno vzhledem k situaci odjet na podzim na Adaptační kurz, rozhodli jsme se s kolegy, že bychom pro děti uspořádali alespoň náhradu ve formě společných teambuildingových aktivit ve formě jednoho dne. První tři vyučovací hodiny bychom strávili venku (zřejmě v parku Stromovka) a následně se přesunuli do třídy, kde by program následující dvě vyučovací hodiny pokračoval. Poté by šly děti normálně na oběd nebo rovnou domů. S sebou svačinu, penál a hlavně teplé oblečení na ven. Sraz v 8:00 před školou.  

Kromě toho bychom chtěli pro děti v pátek 18.12. udělat Vánoční besídku, která by proběhla místo 4. a 5. vyučovací hodiny. Každý dostane drobný dárek a řekl jsem dětem, že pokud budou chtít mohou obdarovat i kamaráda ze třídy. V tom případě ovšem prosím pouze skutečně drobnosti.  

Následující dva dny (pondělí a úterý) před vánoci by měly děti normálně být na online výuce. Pokud se samozřejmě něco nezmění v závislosti na rozhodnutí ministerstva školství.  

Děkuji a přeji hezký den,  

Pavel Sedláček, 
třídní učitel 6.B 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Individuální konzultace s vyučujícími

Vážení rodiče,

nabízíme možnost individuální konzultace z jednotlivých předmětů. V případě zájmu o individuální konzultaci s jednotlivými vyučujícími je možné využít aplikaci Teams pro online schůzku, kdy použijete účet Vašeho dítěte.

V případě zájmu mi prosím dejte vědět.

Děkuji a přeji hezký den,

Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Návrat do školy 30.11. 2020

Vážení rodiče,
od pondělí 30.11. se naše třída vrací na prezenční výuku, která se bude střídat po týdnu s výukou distanční. To znamená, že v dalším týdnu od 7.12 zůstanou děti opět doma a bude probíhat distanční výuka a následně od 14.12 půjdou opět do školy. Poslední týden před Vánoci (21. a 22.12) budou opět na distanční výuce.
Dovolte mi shrnout také nejdůležitější body pobytu dětí ve škole:
1. Roušky – všichni musí mít roušku po celou dobu pobytu ve škole. Není možné používat ochranné štíty.
2. Příchod do školy v 7:55 (ne dřív) – začátek vyučování bude v 8:10
3. Obědy – pokud chcete mít ve škole oběd, musíte si přihlásit a naše třída má kvůli nařízením vlády a složité situaci v jídelně vyhrazený čas na oběd od 13:30. Kdo půjde na oběd bude se tedy muset zúčastnit tzv. hlídané hodiny v naší třídě v případě, že končíme ten den 5. hodinou ve 12:35 (pondělí, úterý, čtvrtek, pátek)
4. Tělesná výchova je zrušená
5. Němčina a Španělština (kroužek) běží normálně.
podrobné informace si můžete přečíst také na stránkách školy na tomto odkazu: https://www.zscermaka.cz/uvod.html
Děkuji a hezký víkend,
Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Nabídka doučování a konzultací

Vážení rodiče a děti,

naše škola nabízí v důsledku vládních omezení doučování z profilových předmětů (matematika, český jazyk, angličtina) doučování a z ostatních předmětů mimo výchov možnost konzultací. V případě vašeho zájmu mi to prosím sdělte.

Děkuji a jsem s pozdravem,

Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Lyžařský kurz

Vážení rodiče a děti,

Na březen plánuje naše škola lyžařský kurz pro zájemce z 2. stupně. Kurz proběhne v termínu od 7. do 13. března na hotelu Energetik v Peci pod Sněžkou. Předpokládaná cena je 4000 Kč + permanentka. Případné info poskytne pan učitel Kašpar.
Sdělte prosím co nejdříve, zda se Vaše dítě zúčastní či nikoliv. Prosím počítejte s případnými změnami v souvislosti se situací ohledně nemoci Covid – 19.
Děkuji a přeji hezký den.
Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Běžná a distanční výuka – stav 9.10.2020

Vážení rodiče a děti,

od příštího týdne najíždíme podle nařízení vlády na střídavý režim běžné a distanční výuky. Pro naši třídu platí následující:

Týden od 12. do 16. 10. – normální běžná výuka ve škole

Týden od 19. do 23. 10. – distanční výuka doma v aplikaci Teams (povinná)

Týden od 26. do 30. 10. – podzimní prázdniny

Výuka tělesné výchovy a nepovinné sportovní přípravy je zrušena.

Kroužky nebudou do podzimních prázdnin fungovat s jedinou výjimkou a tou je Španělština a Němčina.

Obědy budou mít děti v době normální výuky ve škole normálně objednané, v době distanční výuky je možné si přijít na oběd do školy, ale nejdříve od 13:40 daný den. Pokud nemáte o tyto obědy zájem je potřeba si je odhlásit.

V příštím týdnu budou probíhat SCIO testy, prosím přineste si na pondělí vlastní sluchátka.

Děkuji a hezký den,
Pavel Sedláček

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

SCIO testování pro 6. ročníky

Vážení rodiče a děti,

od 12. do 19. října proběhne v naší třídě SCIO testování. Testování je celorepublikové a poskytne Vám informace o tom, jak si stojíme v porovnání s ostatními dětmi v naší zemi. Děti budou hodnoceny ve čtyřech oblastech – český jazyk, matematika, anglický jazyk a osobní studijní předpoklady. Testy se budou psát na počítačích, pro anglický jazyk bude potřeba mít vlastní sluchátka. Každý dostane přihlašovací údaje – jméno a heslo, které budou mít děti nalepené v žákovských knížkách a před testem se přihlásí do svého účtu na stránkách SCIO, kde také později najdete Vaše výsledky. Pokud někdo bude na některém z testů chybět, škola vypíše náhradní termíny.

Organizace:
Anglický jazyk – 12.10. – pondělí – 2. vyučovací hodina
Osobní studijní předpoklady – 13.10. – úterý – 2. vyučovací hodina
Český jazyk – 14.10. – středa – 1. vyučovací hodina
Matematika – 15.10. – čtvrtek – 1. vyučovací hodina

Pavel Sedláček,
třídní učitel 6.B

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář