Přání do roku 2021

Milé děti, vážení rodiče,

do roku 2021 vám všem přeji hodně zdraví a klidu. Doufejme, že se svět už konečně vrátí do normálu a my budeme moci zase svobodně dýchat, bez roušek.

Přeji dětem, aby úspěšně splnily přijímací zkoušky a dostaly se, i přes všechny těžkosti, které dnešní doba přináší, na zvolené střední školy i gymnázia!

Moc vám děkuji za skvělé zvládnutí distanční výuky!

Michaela Fišarová

advent

Distanční výuka od 4.1.2021

Od 4.1. nám začala distanční výuka.

Komunikovat budeme opět přes Teams. Děkuji, že se všichni hlásíte na online hodiny, které jsou povinné.

Děkuji také, že jste se všichni se mnou spojili v chatu a vyzvedli si chybějící učebnice a pracovní sešity.

Doufám, že tato situace nebude trvat dlouho a my se všichni brzy uvidíme!

Michaela Fišarová

Vánoční besídka, 16.12.

Dne 16.12. ve středu budeme mít v rámci hodin ČJ, AJ a RaZ vánoční besídku. Prosím, nezapomeňte donést své dárečky pro vylosované kamarády, ať nikdo není smutný! Hodina matematiky a HV bude normálně.

Michaela Fišarová

christmas-tree-1100497_960_720

Doučování

Žáci mají možnost domluvit si doučování nebo konzultace ze všech předmětů.

V případě potřeby, prosím, kontaktujte příslušné vyučující.

Michaela Fišarová

Jak na střední školu

Vážení rodiče,
jmenuji se Kateřina Fuchsová a na ZŠ a MŠ Antonína Čermáka působím na pozici výchovného a kariérového poradce. Již několik let se pravidelně v listopadu setkávám s rodiči 9. tříd, abychom si řekli informace k přijímacímu řízení na SŠ. Letos to bohužel není možné. Proto si Vás dovoluji kontaktovat touto cestou.
Na školních webových stránkách najdete blog  Jak na SŠ s aktualizovaným „Harmonogramem školního roku“ http://blogy.zscermaka.cz/wordpress-mu/jaknastredni/2018/11/06/harmonogram-skolniho-roku-20202021/. Je možné, že se některé věci budou ještě v průběhu roku měnit. O tom bych Vás včas přes blog informovala.
Na blogu najdete také odkazy na střední školy s informací, kdy budou probíhat dny otevřených dveří. Upozorňuji, že je potřeba, podívat se také na stránky škol. V této době nabízí školy dny otevřených dveří v podobě online prezentace. Stejně tak bude probíhat také letošní Schola Pragensis (26.-28.11).
To co spěchá a je potřeba řešit hned, jsou přihlášky na střední školy, kde je součástí přijímacího řízení talentová zkouška. Pokud máte takovou školu vybranou, prosím, urychleně mě kontaktujte (na mail: katerina.fuchsova@zscermaka.cz), abychom Vám stihli dodat potvrzenou přihlášku. Ta se odevzdává do 30. listopadu 2020.
Vkládám Vám do toho mailu odkaz na informační video ze SŠGH Praha 4 http://www.ssgh.cz. Braník. Zástupci této SŠ chodí pravidelně prezentovat žákům naší školy možnosti vzdělávání. Níže najdete také odkaz na rezervaci dnů otevřených dveří.
 
Dny otevřených dveří budou dle možností probíhat v budově školy, místo je možné zarezervovat na odkazu www.to-chc.es. V případě nemožnosti uskutečnit osobní setkání, budou dny otevřených dveří realizovány online.
 
Individuální konzultace Vám i dětem mohu nabídnout přes TEAMS. Prosím, kontaktujte mě mailem, abychom se domluvili na termínu.

Děkuji! S přátelským pozdravem

Kateřina Fuchsová
ZŠ a MŠ Antonína Čermáka 

Masarykova střední škola chemická v Praze

 
Distanční verze dne otevřených dveří, najdete ji na této adrese: https://www.mssch.cz/uchazeci/distancni-den-otevrenych-dveri. Odkaz je také dostupný z titulní stránky školy https://www.mssch.cz, případně https://www.kremencarna.cz.
Naleznete zde informační brožuru ke stažení, prezentaci o studiu na naší škole, virtuální procházku školou a rozhovory s našimi studenty.
 
Přeji Vám pevné zdraví.
 
S pozdravem
 
Ing. Jiří Zajíček

 

Důležité informace pro zahájení prezenční výuky.

Vážení deváťáci,
sepsala jsem vám důležité informace pro zahájení prezenční výuky.
Příchod do školy pro 2.stupeň bude 7.55! Prosím o dodržení tohoto času! 1. hodiny na 2. stupni budou vždy začínat 8.05. Roušky u všech žáků i učitelů jsou povinné! Všichni máte odhlášené obědy, jestli se budete chtít stravovat ve školní jídelně, musíte si přihlásit obědy!!!!! Na obědy budete chodit dle přesně rozepsaných časů, sedět můžete maximálně 4 děti pohromadě! Učíme se normálně podle rozvrhu pro prezenční výuku, který jste dostali v září. Jestliže je tělesná výchova poslední hodinu, tato hodina odpadá. Pouze však koncovou hodinu! Do školy budete chodit každý den, střídavá výuka pro 9. třídy neplatí! Na hodiny AJ se nebudete dělit, ale výuka bude probíhat vždy pro celou třídu. Michaela Fišarová