Vysvědčení

Ve čtvrtek 28.1. si můžete na recepci školy vyzvednout výpis vysvědčení v době od 11.00 do 14.00 hodin. Na recepci budou připravené i pracovní sešity z ČJ, ČJ čítanka a M.

28.1. bude distanční vyučování pouze do 11.00 hod.  V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.

 

 Vzkaz ze školní jídelny: Výdej obědů výdejním okénkem školní jídelny probíhá pouze a jedině v době od 11 do 12 hodin a dále od 13 do 14 hodin. V době od 12 do 13 hodin obědy žákům distanční výuky vydány nebudou, neboť v této době probíhá výdej obědů ve školní jídelně. Děkujeme za pochopení.

 

Informace

Vážení rodiče, milé děti, ráda bych vám popřála do nového roku vše nejlepší a hlavně hodně zdraví.

Vedení školy rozhodlo, že výuku na Teams zahájíme v úterý. Naše třída se poprvé sejde v úterý v 8.30 hod. Pondělí bude určené k přípravě na výuku. Pokud si někdo něco zapomněl ve škole, může si to vyzvednout v pondělí od 8.00 do 10.00 hod. ve třídě (já tam budu). Zkontrolujte si prosím, že vám funguje připojení na Teams a pokud ne, tak mi napište a já se to pokusím vyřešit.

Pokud někdo potřebuje půjčit tablet, tak mi prosím napište, abych mohla informovat pana ředitele. Podle předběžné zprávy od pana ředitele, by se mohly tablety půjčovat od úterý 5.1.

Prosím o kontrolu, že máte všechny potřebné učebnice a pracovní sešity. ČJ – učebnice, PS, Čítanka – učebnice, PS, Matematika učebnice 2 a PS 1, Prvouka učebnice, PS, matematické minutovky a pravopisné pětiminutovky, AJ – učebnice a PS.

Práce na pondělí – napište do sešitu ČJ vyprávění o zážitcích z vánočních prázdnin a můžete nakreslit i obrázek. Budeme si to číst v úterý v ranním kruhu.

Sledujte hlavní stránku školy, kde budou důležité informace k distanční výuce od pana ředitele.

Hezký den

L

 

Besídka

Zítra nepotřebujeme žádné učení. Aktovky mohou zůstat doma. S sebou pouze svačinu a pití. Dnes si děti domů odnesly veškeré učebnice a sešity – musíme být připraveni na všechno:-o))

Informace

Vážení rodiče, z rozhodnutí vlády končí výuka v pátek 18. prosince 2020. Do školy se žáci mají vrátit v pondělí 4. ledna 2021. Od pondělí 21.12. nebude pro žáky školy v provozu školní družina ani jídelna.

V důsledku výše uvedeného se vánoční besídka přesouvá z úterý 22.12. na pátek 18.12.  Na oběd půjdeme jako vždy ve 12.30 hod. Tento rok nebude možné ochutnávat vánoční cukroví od spolužáků, ale určitě si každý může přinést trošku cukroví pro sebe, abychom si vánoční pohodu alespoň malinko navodili:-O)

L

 

 

Informace

  • Děti mají v ŽK nalepené pokyny k platbě na lyžařský kurz.  Platba je do 15.12.
  • Dárky pod stromeček – děti si vylosovaly spolužáka, kterému mají přinést dárek pod stromeček na besídku, která bude 22.12.

Domluvili jsme se, že minimální cena bude 50,- a maximální 100,- Kč.

  • Poslední informací je, že v pondělí 7.12. mají děti přinést čtenářský list.

 

Informace k prezenční výuce – pondělí 30.11.

Vážení rodiče,

v pondělí opět začínáme chodit do školy, a proto si dovoluji napsat pár informací k tomu, co nás čeká. V pondělí zahájí běžnou výuku všechny ročníky na prvním stupni. Učit se budeme podle rozvrhu. Výuka je pro všechny povinná. Je zakázaný zpěv a tělesná výchova. Při TV budeme chodit ven. Je proto nutné, aby děti chodily do školy vhodně oblečené. Do tělocviku se převlékat nebudeme.

Ven se budeme snažit chodit i na přestávky, abychom se trošku nadýchali vzduchu, protože ve škole budeme muset mít celý den roušku. Děti by měly mít na den minimálně 3 roušky.

Velice důležité je, aby děti chodily do školy včas. V 7.55 musí být děti nejpozději ve třídě. 

Všechny děti mají přihlášené obědy. Pokud nemáte zájem o obědy, musíte si je sami odhlásit www.strava.cz.

Kdo má půjčené tablety ze školy, prosím, aby je v pondělí přinesl zpět.

V pondělí si děti přinesou do školy všechny učebnice. Učebnice si budeme nechávat ve škole. Domů si děti budou nosit jen učení, které budou potřebovat na vypracování domácích úkolů.

Kroužky školy stále nejsou.

Naše třída bude chodit na obědy každý den ve 12.30 hod. A to i ve čtvrtek, kdy máme pouze do 11.40. Kdo nechodí do družiny, nebo nepůjde na oběd, musí přinést lísteček s informací, že odchází sám domů a v kolik hodin. Nikdo nemůže jít sám do jídelny, vždy musí jít celá třída jako skupina.

Družina pojede v běžném režimu.

Pokud máte zájem o konzultaci se mnou, napište mi a domluvíme si den a čas. Konzultace jsou dobrovolné:-o))

Pokud jsem na něco zapomněla, napište mi.

Krásný víkend

 

 

Nabídka online cvičení

ONLINE CVIČENÍ PRO DĚTI PRAHY 6 – Trenéři ve škole

Popis:

Děti si mohou ve večerních hodinách zacvičit online doma přes aplikaci ZOOM s Trenéry ve škole. Trenéři jednotlivých sportů, kteří spolupracují s programem Trenéři ve škole z. s. organizují pro děti ze svých klubů online tréninky. Některé tréninky jsou zaměřeny i na úplné začátečníky. Proto jsme se rozhodli nabídnout online tréninky různých sportů zapojených do programu i dětem z Prahy 6.

Připravené zatím máme tréninky specializované na základy juda a tance. V případě zájmu se budou postupně zapojovat i ostatní sporty.

Příklad judo tréninku pro začátečníky:

Trénink potrvá 30 min.

Pozdravení, rozcvička, rušná část-poskoky, hra na povely, gymnastická průprava – kolíbka, svíčka atd. metodika kotoulu, nácvik pádových technik – odplácávání, pád vzad ze sedu, jednoduché posilování zaměřené na zpevnění středu těla.

Příklad rozvrhu tréninků:

Pondělí 18.00 – 18.30 tanec

Středa 18.00 – 18.30 judo

Jak se zapojit?

Stačí si stáhnout aplikaci ZOOM a kliknout na tento odkaz https://us02web.zoom.us/j/2444117484?pwd=c1d4TlJKWDMyQ0xYZVprYXQyd05pZz09 

Díky aplikaci ZOOM mohou trenéři s dětmi komunikovat, chválit a opravovat.

Ukázka online tréninku:

https://www.facebook.com/judoprodeti.cz/videos/1041469126371958

Slova příbuzná ke slovu být

Příbuzná slova

bývat, bývalý, nebývalý, nebývale, starobylý, bytí,
živobytí, blahobyt, bytost, bytostný, bytostně, aby, abych, abys, abychom, abyste,
kdyby, kdybych, kdybys, kdybychom, kdybyste, by, bych, bys, bychom, byste, ubýt, ubývat,
úbytek, odbýt,
odbyt, neodbytný, ledabylý, ledabyle, nabýt,
nabytý, přibýt, pozbýt, zbýt, zbytek, zbylý, zbytečný, nezbytný, vybýt, dobýt,
dobývat, dobyvatel, nedobytný, dobyvačný, pobýt, pobývat,
pobyt, přebývat, zabývat se