36. školní týden

minulý týden jsme hodně opakovali a prohlubovali si dovednosti probraného učiva.

Během páteční třídnické hodiny jsme si řekli o práci během pracovní výchovy během příštího týdne. Pomůcky na pracovní výchovu si mohou přinést děti, které je mají a chtějí využít vlastní zdroje. Jedná se o kelímek z velkého jogurtu a provázek (vlnu). Pro většinu dětí pomůcky máme.

Během třídnické hodiny jsme se seznámili se svátky toho víkendu: 8.5. Den vítezství a 9.5. Den matek.

V pátek si děti hezky zacvičily pod vedením pana učitele Kašpara.

Byla uzavřena klasifikace za 3. čtvrtletí. S hodnocením budou děti seznámeni v následujících dnech.

Díky příznivému počasí budou zahájeny tréninky atletiky. Více informací najdete na http://blogy.zscermaka.cz/wordpress-mu/atletika/2021/05/06/zahajeni-treninku/.

Učivo:

ČJ – opakování slovních druhů ohebných, kvíz na slovesa, čtení z čítanky (Paní Láryfáry – kvíz), čtení s porozuměním –  E-mail, dokončení příběhu – vyprávění. Práce v malých procvičovacích sešitech, společná kontrola.

Ma – Zlomky – zápis a čtení zlomku, část/zlomek z celku/počtu, sčítání zlomků, logické slovní úlohy; geometrie – tělesa; uč. geometrie str. 131, 132, 134. V pracovním sešitě str. 51 celá. Práce v malých pracovních sešitech (Vyzkoušej svůj důvtip, Počtářské chvilky), pracovní list se zlomky.

AJ – probíhalo přes TEAMS.

Vla – Světadíly a oceány. Práce s uč. str. 37 – 39, prac. s. str. 22 a 23.

Př – Skupinová práce – anatomie lidského těla.

HV – Kvíz na dechové nástroje.

TV – Online rozcvička.

Přeji klidný zbytek víkendu a všem maminkám přeji krásný sváteční den.

K. F.

Příspěvek byl publikován v rubrice Týdenní plány. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.