25. 1.

dnes jsem zadala domácí úkol z matematiky – pracovní list.

Některé děti již umí báseň, kterou jsem zadala v pátek (pracovní sešit ČJ – str. 17 Trpaslík). Děti, které báseň již umí, mohu zkoušet tento týden. Ostatní od 1. 2.

Na středu si opět mohou přinést krabičky na stavbu města v PČ.

22. 1.

děti dnes dostaly za úkol se do 1. 2. naučit báseň od Jiřího Žáčka, kterou najdete v pracovním sešitě na str. 17 (Trpaslík).

Děkuji všem za účast a příjemné popovídání během konzultací.

Přeji hezký víkend.

Vysvědčení

předání vysvědčení proběhne 28. 1. poslední vyučovací hodinu. První tři hodiny se budeme učit. Dejte prosím dětem pevné desky.

Rozhodla jsem se udělit všem dětem pochvalu třídního učitele za vzornou spolupráci, aktivní zapojení a zodpovědný přístup během distanční výuky :) Zároveň všechny děti budou hodnoceny známkou 1 – výborný ze všech předmětů.

V pátek 29. 1. mají děti volno.

21. 1.

dnes máme úkol z českého jazyka – pracovní list (čtení s porozuměním).

20. 1.

úkol je dnes z matematiky – pracovní sešit str. 71/1, 2, 3, 4 (porovnávání, sčítání a odčítání – žluté a bílé sloupečky).

19. 1.

dnes jsem zadala úkol z psaní – opis vět do žlutého sešitu.

V českém jazyce jsme dnes pracovali na čtení s porozuměním, ze kterého všechny děti získaly 1.

Na zítra připomínám papírovou krabičku od léků nebo čaje na výrobu města v PČ.

Dnes se otevřela všechna papírnictví. Prosím tedy o doplnění všech potřebných, chybějících školních pomůcek – náhradní pera, náplně, LEPIDLA!, pastelky, obaly na sešity (některé děti stále nemají obalené žluté sešity, pracovní sešity apod.)!

Budu se těšit na dnešní konzultaci v aplikaci Teams s dalšími rodiči :)

18. 1.

dnes mají děti úkol ze čtení s porozuměním – pracovní list.

Na středu si přinesou papírovou krabičku např. od čaje, léků apod. Paní učitelka Bebčáková s dětmi bude v pracovní činnosti tvořit projekt – město.

Některé děti opět neměly knihu na čtení, protože si ji nosí domů. Bylo by vhodné přinést si knihu, kterou si bude možné ponechat ve škole po určitou dobu. Děkuji za spolupráci.

Učivo k 15. 1.

v českém jazyce právě probíráme malá tiskací písmena. Stále platí pravidelný nácvik čtení, alespoň 15 min. denně. V psaní procvičujeme opis slov a vět, psaní písmena Š.

V matematice sčítáme a odčítáme do 10 nebo do 20 na číselné ose. Tvoříme jednoduché slovní úlohy, procvičujeme větší, menší, rovná se, píšeme číslice.

V angličtině procvičujeme jednoduchou konverzaci, dále pak nácvik otázka, odpověď, slovní zásoba dressing up, videa – rodilý mluvčí.

Děti si zaslouží moji pochvalu. Pracují velmi dobře a opravdu se snaží. Děkuji Vám i za velmi dobrou domácí přípravu.

Děti dnes dostaly 1 z PRV – měsíce v roce.

V příštím týdnu se budu těšit na další konzultace :)

Ve středu napíši na blog informace k vysvědčení.

Hezký víkend.

14. 1.

dnes děti dostaly úkol z českého jazyka – čtení s porozuměním.

Čítanky na český jazyk budeme potřebovat každý den. Prosím, zkontrolujte, že je mají děti v aktovkách.

13. 1.

úkol je dnes z matematiky – pracovní list.

Některé děti dnes neměly vlastní knihu, kterou si měly včera přinést. Prosím, aby si ji donesly zítra.