Pondělí 25.1.

moc děkuji za souhlasy se zpracováním údajů. Nedostala jsem je zpátky pouze od Verči a Mikiho, prosím zítra :). Dnes chyběli Áďa a Maty D., až přijdou do školy, taktéž prosím o dodání.

Dnes se vrátil do školy Tonda, děti měly ohromnou radost!

DÚ jsem nezadávala. Zítra si některé děti vezmu po obědě na konzultace – vybraným jsmem psala email. Skončíme do 13:30.

Týdenní zpráva & týdenní plán

v přiloženém pdf souboru TZ 18.-22.1 naleznete souhrn toho, co jsme v 1.B probrali.

V přiloženém pdf souboru Týdenní plán 25.-28.1 naleznete plán na následující týden.

DÚ + psací potřeby

děti si dnes berou domů písanku, protože jsem zadala domácí úkol. Prosím, abyste na děti při psaní dohlédli. Na dnešní hodině jsme napsali str.16 celou, tudíž děti mají za DÚ dodělat vše, co jim do této strany chybí. Většinou se jedná pouze o str. 15, ale prolistujte s nimi, prosím, celou písanku a zkontrolujte, že je vše tak, jak má být:).

Slova na straně 15 stačí napsat 2x-3x a větu napište jen jednou – ale na nový řádek.

Mám prosbu ohledně psacích potřeb. MOC prosím, proveďte kontrolu penálů a ideálně co nejdříve doplňte psací potřeby, jedná se zejména o tužky (trojhranné – klik) a pastelky.

Děkuji za spolupráci.

Týdenní zpráva & týdenní plán

v přiloženém pdf souboru TZ 11.-15.1 naleznete souhrn toho, co jsme v 1.B probrali.

V přiloženém pdf souboru Týdenní plán 18.-22.1 naleznete plán na následující týden.

Děti si dnes s sebou domů braly učebnici Čj první a druhý díl, učebnici Ma druhý díl a písanku. Vše kromě prvního dílu Čj si přinesou v pondělí do školy.

Hezký víkend!

DÚ čtení

děti si dnes domů odnáší pracovní list DI TI NI na procvičení čtení. Do zítřka ho s dětmi, prosím, přečtěte.

Díky!

Omluvenky v notýsku

děti mají zapsané v notýsku nové známky a razítko v rámci pochvaly za aktivitu a chování. Prosím, abyste se podívali do sekce Omluvný list a doplnili omluvenky. Týká se to zejména těchto dětí: Amina, Teo, Maty E. a Vojta.

Moc děkuji.

Jana

děti se mě každý den ptají, jak to bude za současné situace s naší školní knihovnou. Slíbila jsem, že to ověřím, a tak předávám informace i Vám. Knihovna bude otevřená vždy ve čtvrtek o velké přestávce. Děti tudíž můžou už tento týden vrátit zapůjčené knížky a samozřejmě si i půjčit nové.

Jana

dnes jsem zadávala DÚ z učebnice Čj str. 83:
– děti si ořežou tužky
– napíšou 3 řádky Q, X, W + udělají sebehodnocení (na každém řádku zakoužkují, které písmenko se jim povedlo nejlépe)
– přečtou text do str. 84 (poslední věta: V cizích slovech a v cizích jazycích.) – dál na této straně nepracují

Zítra budeme DÚ kontrolovat a stranu dokončíme. Děti dnes pracovaly fantasticky! Moc je chválím.

Týdenní zpráva & týdenní plán

v přiloženém pdf souboru TZ 4.-8.1 naleznete souhrn toho, co jsme v 1.B probrali.

V přiloženém pdf souboru Týdenní plán 11.-15.1 naleznete plán na následující týden.

Jana

Čtení slov s dě, tě, ně, di, ti, ni

pokud budete s dětmi doma trénovat čtení, dejte pozor na dě, tě, ně, di, ti, ni. Děti nejdříve vysloví slabiku a poté hláskují (DĚ-D-A, TĚ-L-O, NĚ-C-O).

Úkol jsem nezadávala, děti dnes pracovaly moc dobře!

Dobrovolný DÚ: čtení – klikněte sem.

Nezapomeňte, prosím, že družina funguje pouze do 16 hod. Učíme se podle rozvrhu.

Díky!