Pro chybějící

Umím psát str. 30 číslo 3

Už čteme a píšeme sami str. 11,12,13

Matematika str. 72 cvič. 2,3, str. 73. cvič 2 (Autobus si necháváme na příští týden, až se vrátí děti z karantény)

Prvouka str. 40,41

Co už umíme

tento týden si děti vyzkoušely práci v centrech. Bohužel díky covidu se všechny děti nestačily protočit ve všech předmětech, ale nevadí, příště už nám to covid nepřekazí! Děti moc chválím, bez nejmenších problémů si samy rozdělily role. Všichni krásně pracovali, jen to domlouvání bylo občas hlasitější, než by mělo být! :-)

Dokončili jsme nácvik psaní všech velkých písmenek a procvičujeme čísla (Umím psát str. 29). Čtení jde dětem výborně, povzbuzujte je, ať již nehláskují, rovnou v hlavě přečtou písmenka se zavřenou pusou a vysloví celé slovo. (Už čteme a píšeme sami str. 10)

V Matematice luštily děti šifru, pokrývaly podlahu, porovnávaly, krokovaly…(Matematika str. 71)

V Prvouce jsme si povídali o zubech, jak nám rostou a k čemu nám slouží. V centrech se děti věnovaly zdravé výživě. (Prvouka str. 40)

V Anglickém jazyce jsme začali Oblečení. Procvičovali jsme slovíčka: a t-shirt, a shoe, a jumper, a skirt, a sock, a hat, Where is my (shoe)? One red sock. Two red socks. Pro zájemce vkládám do Teams novou písničku.

V pracovní výchově dnes děti společnými silami vytvořily úžasné město! :-) https://sovickyz1a.rajce.idnes.cz/Vytvory_-/

IMG_20210122_115436 IMG_20210122_115442 IMG_20210122_115449

Užijte si víkend, buďte zdraví a v pondělí se budu na děti opět těšit!

Vysvědčení

předání vysvědčení proběhne ve čtvrtek 28. 1. poslední vyučovací hodinu. První tři hodiny se budeme učit. Děti dostanou výpisy z vysvědčení se známkami. (Výpisy jsou vytištěny na běžném papíru, jinak vypadají jako vysvědčení, děti je nevracejí.) Opravdové vysvědčení dostanou až na konci roku, ale přesto můžete dát dětem pevné desky. :-)

V pátek 29.1. jsou pololetní prázdniny.

Pro chybějící

Umím psát str. 29 číslo 1, Už čteme a píšeme sami str. 10

Pátek – Pracovní výchova

paní učitelka Andrea prosí, aby si děti v pátek donesly prázdnou krabičku od čaje či léků, budou vyrábět společně město z krabiček. Děkujeme!

Domácí úkol + pro chybějící

dnes dostaly děti za domácí úkol pouze čtení a zítra mají přinést knihu, kterou mají rozečtenou! :-)

Pro chybějící: Umím psát str. 28, Matematika str. 71 cvič. 1,3,4

Covid 19

jedna z našich žákyň byla pozitivně testována na Covid 19. Holčičky, které s ní seděly v pondělí v lavici, budou od zítřejšího dne v karanténě. Ostatní žáci mohou chodit do školy, jen děti sledujte a věnujte zvýšenou pozornost příznakům virózy.

Moc děkuji rodičům dětí v karanténě za spolupráci a doufám, že se již nikdo nenakazí!

Centra

chválím děti, jak se krásně naučily a recitovaly básničky! :-)

Od zítřka do čtvrtka budeme druhou a třetí hodinu pracovat v centrech. V centru budou čtyři děti, vždy dvě centra budou mít ČJ, dvě Ma a dvě PRV. Další den se centra protočí. Raději ať nosí děti učebnice (ČJ, MA, PRV) každý den (mohou si nechávat ve škole).

Jak centra fungují:

1) Děti si určí role (vedoucí, posel, tišič, časoměřič).

2) Děti pracují dle zadaných instrukcí, spolupracují, pomáhají si.

3) Posledních dvacet minut děti prezentují svoji práci, hodnotí práci skupiny.

Těším se, jak to dětem půjde! :-)

Co už umíme

mám radost, že děti krásně čtou i malá tiskací písmenka, jsou to šikulky. (Už čteme a píšeme sami str. 8) Také psaní jednoduchých slov zvládají všichni výborně, dokončujeme první díl písanky. (Umím psát str. 27 – jeden sloupeček)

V Matematice jsme počítali (příklady, hady, sčítací trojúhelníky, slovní úlohy), věnovali jsme se krychlovým stavbám a jejich plánu. (Matematika str. 69)

V Prvouce jsme si povídali o tom, jak můžeme hospodařit s kapesným, řešili jsme nakupování potravin, hledali ceny různých potravin v obchodních letácích. Načali jsme téma zdravé výživy. (Prvouka str. 38)

V Anglickém jazyce jsme dokončili lekci „come and play“  (a train, a car, a plane, a doll, a guitar, a drum, Here is a train… What is it? This is a car… red, green, yellow, pink, orange, blue). Věnovali jsme se tématu rodiny (a mum, a dad, a brother, a sister, a family).

Na fotografie z tohoto týdne se můžete podívat zde: https://sovickyz1a.rajce.idnes.cz/Leden/

Dnes jsme na Výtvarné výchově malovali vodovými barvami Paní Zimu a sněhové vločky slanou vodou. Obrázky se dětem moc povedly. :-) https://sovickyz1a.rajce.idnes.cz/Vytvory_-/

IMG_20210115_124531 IMG_20210115_102829 IMG_20210115_114710

Připomínám na pondělí básničku. Příští týden budeme út-st-čt pracovat vždy dvě hodiny v centrech, bližší info napíši později. Také pokračují individuální online konzultace.

Užijte si víkend a v pondělí se budu na děti opět těšit! :-)

Básnička

dnes děti dostaly za domácí úkol naučit se básničku dle vlastního výběru. Básničky budou recitovat v pondělí. Těším se na malé recitátory! :-)