Shrnutí týdne

Dobrý den/ Ahoj

tento týden jsme udělali velký kus práce. Český jazyk nám připravil nová vyjmenovaná slova (po M), snažíme se s nimi pracovat a postupně si ukazovat jejich zapeklitosti a nástrahy. V hodinách matematiky procvičujeme co umíme a to jak z geometrie, tak z aritmetiky. Už umíme celou malou násobilku, takže procvičujeme její použití a stále do toho vkládáme i sčítání a odčítání, abychom ho úplně nezapomněli. V geometrii se učíme pracovat se čtvercovou sítí a začínáme rýsovat rovinné útvary.  Také jsme se tento týden vrhli do práce na novém pracovním sešitě. Baví mě motivace dětí na nový pracovní sešit nebo učebnici. Jsou vždycky krásně natěšení na novou práci. V prvouce jsme se pomalými krůčky přesunuli od průmyslu, přes měření různých hodnot až k potravinám a našemu stravování.

Dětem jsem přidala v týdnu pár úkolíků, snažím se aby byly krátké a děti zase až tolik nezatěžovaly. Tak se prosím jen občas přeptejte, zda mají úkol hotový (úkoly nejsou každý den). Také postupně dokončujeme sbírání čtecích gólů, tak doufám, že to do příštího týdne dotáhneme zdárně do konce.

A jak to bude s vysvědčením? Všem dětem jsem poslala v Teams zprávu, jaké známky budou mít na vysvědčení. Během normální výuky, jsem nasbírala dost známek, na pololetní hodnocení známkou. Také jsem dětem říkala, že u známky hraje roli i aktivita v hodině či snaha při práci. Výpis vysvědčení si děti mohou vyzvednout příští týden ve čtvrtek 28.1.2021 na recepci školy od 11:00 do 14:00. Upravím k tomu i výuku a budeme mít jen 3 hodiny (Ma, Čj a ČaS).

Dále bych poprosila, zda si někdo chodí vyzvedávat obědy do školní jídelny, abyste tak činili mezi 11:00 – 12:00 a pak až mezi 13:00 – 14:00. Hodinu mezitím se vydávají obědy, dětem které mají běžnou výuku.

A jako poslední jen informace pro připomenutí. Příští týden v pátek 29.1.2021 jsou pololetní prázdniny. Tedy nebude on-line výuka.

Hezký víkend

Anička

 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Distanční výuka

Dobrý den/ Ahoj,

máme za sebou týden distanční výuky a zase se asi budu opakovat. Děti musím moc pochválit. Snaží se moc hezky pracovat, krásně se naučili pracovat s mikrofonem a už tak nějak samostatně cítí, kdy je potřeba jakého chování.

S dětmi jsme se vrhly na procvičování vyjmenovaných slov po L a myslím si, že většina třídy už je umí hezky použít a zdůvodnit si pravidla pro psaní I, Í/Y,Ý, která už známe. Při hodinách matematiky střídavě procvičujeme geometrii a násobilku. Násobilku už umíme celou a teď se vrhneme do procvičování a zautomatizování počítání. V hodinách prvouky si povídáme o postupech, jak se určité výrobky/ potraviny dostanou od jejich počátku až k nám domů a pomalu se vrhneme na měření délek, hmotnosti a objemu. V tomto týdnu také dokončujeme další lekci v angličtině a rovnou se vrhneme na lekci novou.

S dětmi docházíme ke konci pracovního sešitu v matematice. Ráda bych Vás poprosila, zda byste si nevyzvedli nové pracovní sešity na recepci školy. Připravila jsem tam pro děti nový pracovní sešit z matematiky, nový pracovní sešit z českého jazyka a mazací tabulku i s fixou, kterou bych ráda používala během on-line výuky. Příští pondělí, tedy 18.1.2021, bych s novým pracovním sešitem ráda začala pracovat.

Dále bych Vás ráda požádala o zpětnou vazbu (e-mail,sms,…), zda Vám i dětem vyhovuje tento styl on-line výuky.

S přáním hezkého dne

Anička

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Vše je jinak od 4.1.2020 – distanční výuka 🥺

Dobrý den,

po dohodě s vedením školy jsme rozhodli, že bude v  pondělí distanční výuka zrušená a využijeme pondělní dopoledne k vyzvedávání materiálů ve škole.

Čas, který byl pro vyzvedávání určen, je mezi 8 a 10 hodinou. Děti si mohou pro věci dojít do třídy.  Pokud byste měli jakékoliv dotazy neváhejte se na mě obrátit.

Hezký víkend

a hodně zdraví do nového roku přejí

Zuzka a Anička

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Vánoční besídka a prázdniny

Dobrý den,

máme před sebou poslední den školy, který si zpříjemníme hrami, vyráběním a dárečky.
Na zítra děti potřebují jen penál a větvičku (někteří si je nasbírali během tělocviku a nechali ve skříňce).
Na prázdniny děti dostanou za „úkol“ číst a popsat jeden den z prázdnin do sešitu, který zítra dětem rozdám (po prázdninách s tím budeme dále pracovat, text by měl mít 10 vět).
Ikdyž pevně věřím, že do školy v lednu normálně nastoupíme, požádala jsem děti, aby si dnes odnesly učebnice domů.
Kdyby měl někdo chuť, tak přišla nabídka od trenérů, kteří k nám docházeli na tělocviky posílají Předvánoční soutěž:
Chtěla bych Vám popřát krásné a klidné prožití vánočních svátků a hodně zdraví do nového roku.
Mějte se krásně
Veselá
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

První prosincový týden

Dobrý den,

první týden prezenční výuky máme za sebou.

Chtěla bych děti pochválit za to, jak  hezky dodržují pravidla, která jsou ve škole nastavená a jak pěkně pracují. Vrátily se do nastavených kolejí, snad jako kdyby žádná on-line výuka nebyla.

Během tohoto týdne jsme s dětmi usilovně pracovaly na procvičování vyjmenovaných slov po souhlásce Z a B a napsaly jsme si dva diktáty. Postupně se  dostáváme do obvyklého pracovního režimu. V matematice jsme si procvičili geometrii a k aritmetickému počítání jsme přidali násobilku sedmi.

Dále jsme si vytvořily sněhulákové adventní kalendáře, andělíčky a pracujeme i na psolečném stromečku s ozdobami.

V týdnu jsem si vybrala pracovní sešity z českého jazyka, abych si prohlédla jak děti doma pracovaly. Většinu musím opravdu pochválit, jak mají všechna cvičení splněná. U některých, jsem však narazila na pár cvičení, která chyběla. Cvičení byly součástí on-line výuky a proto bych byla ráda, aby ti kteří něco vynechali, svou práci dokončili do 18.12.2020. Během říštího týdne bych ráda ještě vybrala pracovní sešity z matematiky abych viděla, jak děti zvládaly rýsování.

Ráda bych Vás poprosila, zda byste s dětmi neprošly jejich věci, zmizely mi některé sešítky do kterých píšeme ve škole a dvěma žáčkům dokonce zmizely žákovské knížky.

Během příštího týdne bych si s dětmi ráda udělala „Secret Santu“. Vylosovali bychom si, kdo dá komu dáreček pod stromečkem. Doufám, že letos nám ta nevědomost, kdo je náš Santa, vydrží trochu déle.

Účastníkům lyžařského kurzu jsem rozdala lístečky s podklady k platbě.

Snad jsem na nic důležitého nezapomněla

Hezký víkend

Anička

 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Informace

Dobrý den,

tak nějak jsem si všimla, že tím že jsme aktivní v TEAMS, tak nám blog utichnul. Rozhodla jsem se, ho zase trochu oživit novým příspěvkem s aktuálními informacemi.

S dětmi vydatně pracujeme na procvičování geometrie, myslím že pomalejší tempo, než co bychom měli ve škole, některým v tomto oboru prospívá a máme čas se na geometrii a pojmy s ní spojené více zaměřit.

V českém jazyce jsme se po hlavě vrhli do vyjmenovaných slov po Z. Děti je umí krásně vyjmenovat, jen musíme procvičovat jejich použití.

V prvouce si povídáme o svátku, který nás v příštím týdnu čeká, tak doufám, že už děti vědí, proč se v úterý neuvidíme.

Dnes jsme si s dětmi vyzkoušely soutěž matematický Cvrček. Kde jsem děti prosila, aby pracovaly samostatně. Ve školním prostředí by si se soutěží taktéž musely poradit samy. Děkuji všem, kteří to dodrželi a pracovali poctivě a samostatně.

Dále se dnes chystám do školy, kde bych ráda oskenovala a vytiskla materiály pro děti, které budeme v následujících týdnech potřebovat. Také tam dětem připravím podepsané  sešity, které budeme používat na rýsování a geometrii.

Ráda bych Vás poprosila, abyste se pro materiály ve škole zastavili, nebo si je vytiskli. Jakmile budu mít oskenováno, rovnou je vložím v Teams do souborů.

Předem děkuji

Hezký víkend

Ahoj Anička

 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

On-line výuka po podzimních prázdninách

Dobrý den,

jak již jistě víte, do školy se nevracíme, zůstáváme nadále v režimu on-line výuky.

Zítra tedy se tedy vrátíme k systému, který fungoval již před prázdninami.

V 8:00 se všichni připojíme, řekneme si jak bude den probíhat.

Poté děti pracují na zadané práci, mají možnost kdykoliv mi zavolat pro konzultaci. Nebo pokud neví, můžeme se na to podívat během toho druhého připojení.

V 10:00 – připojení 1.skupinka

V 11: 00 – připojení druhá skupinka

Ve středu budeme mít normálně doučování on-line ve 12:00.

Zuzky parta alias Pokémoni 3D jedou také stejně. Čas ke konzultaci práce se mnou platí i pro Vás :)

Ráda bych Vás poprosila, jestli byste mi nemohli napsat, jestli máte možnost kopírování/ tisku.

Kdybyste cokoliv potřebovali klidně mi napište.

Hezký zbytek víkendu

Anička

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Hodnocení on-line výuky

Dobrý den,

ráda bych pochválila děti, za to jak se hezky snaží pracovat a někteří i spolupracovat mezi sebou během video hovorů. Děti pracují, tak hezky že jsme za tento týden udělali obrovský kus práce. Neváhejte využít i možnosti zavolat mi, pokud si děti s něčím neví rady. Od toho tu jsem :)

Také bych ráda poděkovala Vám za podporu a pomoc v této době.

Dnes jsem Vám do mailu rozeslala čtecí góly, jakmile děti dočtou knihu, vyplní list a ve škole pak umístí do obálky na góly. Dále jsem na Teams do tvoření a nápadů na doma vložila odkazy na tvoření, tak se klidně inspirujte :) Kdybyste náhodou něco tvořili, ráda se pokochám fotkami.

Užijte si prázdniny, odpočiňte si a sledujte informace, jak škola bude probíhat po prázdninách. Pokud se bude pokračovat v on-line, pojedeme ve stejném režimu a budu se těšit na děti ráno v 8:00.

Hezký prázdninový týden

Přeje Anička a Zuzka

 

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Přechod na on-line výuku

Dobrý den,

Od zítřka bohužel zase přecházíme na POVINNOU on-line výuku. Režim bude letos trochu jiný. Každý den se uvidím buď já, nebo Zuzka se všemi dětmi. Prosím o připojení do TEAMS – viz předchozí mail.

Každé ráno v 8:00 se potkáme na zadání práce, vysvětlení zadaného učiva, atd.  Malá skupinka se Zuzkou, velká se mnou. Prosím o ukázání, jak se vypíná a zapíná mikrofon. Ráno připojení dětí s vypnutým mikrofonem.

Poté děti budou mít čas na vypracování práce. Velká skupinka se pak rozdělí na dvě skupinky a postupně vyhodnotíme práci dětí.

Každý den budeme dělat čj a matematiku a přidáme k tomu podle rozvrhu buď prvouku, nebo angličtinu. Učebnice, ať mají děti připravené ráno u prvního společného přihlášení a mohou si zaznamenat, co budeme ten den dělat.

Od 11:00 do 12:00 si nechávám čas pro případné dovysvětlení  látky či individuální konzultace.

Přehledně:

8:00 – připojení všichni, velká se mnou a malá se Zuzkou – viz.níže

8:30 – 10:00 – čas na vypracování zadané práce

10:00 – vyhodnocení  práce 1.skupinka

10:30 – vyhodnocení práce 2.skupinka

Práci budu prokládat kvízy na teams, vždy o tom děti budu informovat dopředu.

 Skupinka, která bude pracovat se mnou : Eliška, Niky, Olivka, Maty F., Stelča, Kája, Sofi, Klárka, Stázka, Háňa, Olík, Maty S., Vilda, Terka

Skupinka, která bude pracovat se Zuzkou: Jířa, Jad, Vláďa, Pavlík, Sahand

Přehledně Zuzky skupinka:

8:00 – připojení, zadání samostatné práce ( mimo Sahanda)

8:30-10:00 – čas na vypracování zadané práce

8:30-9:45 – Sahand

10:00 – 10:45 – Jirka nebo Jad – dle dohody, situace dle potřebnosti – zatím Jirka: úterý, čtvrtek- Jad:  pondělí, středa, pátek

11:00-11:45 – Pavlík, Vláďa + Jirka(po, st, čt) nebo Jad(úterý, čtvrtek)

 

Pokud byste měli jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat, klidně i na mé číslo na telefon.

Zuzky skupinka -mail na Zuzku : zuzana.profousova @gmail.com

Telefonní číslo na Zuzku : 775 053 919

 

Hodně sil a pevné nervy

Anička a Zuzka

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Týdenní informace

Dobrý den,

chtěla bych děti moc pochválit, za to jak hezky pracují a jak nám jde práce hezky od ruky.

Během toho týdne k nám do třídy přibyl nový žák Sahand, jsem moc ráda, jak ho děti přijaly a jak se mu snaží pomáhat.

Na příští týden jsem pro děti připravila práci v centrech, doufám, že je práce bude bavit a že jim to půjde dál jako po másle.

Dnes jsem dětem rozdala lístečky, se zájmem o účast na lyžařském kurzu. Prosím o odevzdání co nejdříve.

Dále jsme s paní učitelkou Tušlovou potvrdily školu v přírodě. Celková částka bude nakonec trochu nižší, dostaly jsme informaci, že plavecký výcvik hradí škola, tudíž čekáme na nový návrh ceny.

Slíbené fotky prací dětí jsem poslala do skupiny na whatsApp, bohužel fotky jsou ve velké kvalitě a nejdou mi sem nahrát (když snížím kvalitu, není na nich nic vidět).

Hezký den

Anička

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář